گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 296473

در نامه بیش از ۳۳۰۰ دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه به نمایندگان مجلس مطرح شد؛

پالایشگاه ۲۰۰۰ میلیاردی به قیمت ۲۱۰ میلیارد تومان واگذار شده است

پالایشگاه کرمانشاه در حالی که در طول این سال‌ها یک شرکت سودده بوده و ارزش واقعی آن 2000 میلیارد تومان بوده ، طی فرایندی مشکوک به قیمت 210 میلیارد تومان آن هم در ازای دریافت تنها 17 میلیارد تومان نقدی، به فردی که سابقه فعالیت در حوزه پالایش را نداشته، واگذار شده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بیش از 3300 دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه در نامه به نمایندگان مجلس خواستار شفاف سازی در روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی شدند. در بخشی از این نامه اتراضی چنین نوشته شده است: «مستحضرید که استان کرمانشاه نیز از این موج خصوصی سازی- با نگاه درآمد زایی نه کارآمدی– بی نصیب نبوده و پالایشگاه کرمانشاه؛ دومین پالایشگاه قدیمی کشور، با بیش از 80 سال سابقه فعالیت، در حالی که در طول این سال ها یک شرکت سودده بوده و حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز به فعالیت خود ادامه داده و ارزش واقعی آن 2000 میلیارد تومان بوده ، طی فرایندی مشکوک به قیمت 210 میلیارد تومان آن هم در ازای دریافت تنها 17 میلیارد تومان نقدی، به فردی که سابقه فعالیت در حوزه نفت و پالایش را نداشته، واگذار شده است.»

متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"...اینها کارخانه را بخرند بعد به بهانه های گوناگون کارخانه را زمین گیر کنند، کارگرها را بیکار کنند؛ از ماشین آلات فرسوده بعد از ماشین آلات فرسوده همان کارخانه، پول فروشش را در بیاورند، از زمین همان کارخانه هم به میلیاردها و آلاف و الوف برسند؛ از این کارها شده است، می شود؛ باید همه حواسشان جمع باشد." مقام معظم رهبری

نمایندگان مردم محترم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی
با سلام

همانطور که می دانید، در دوره های مختلف، دولت ها به بهانه ی اجرای اصل 44 قانون اساسی در پی واگذاری شرکت های مختلف دولتی براساس الگوی افزایش درآمد و نه افزایش کارایی ، برای خود بوده اند. به نحوی که این نوع نگاه به خصوصی سازی موجب دیده نشدن برخی مؤلفه ها همچون اهلیت و سابقه خریداران، قیمت گذاری واقعی از دارایی ها و ارزش آن شرکت و رقابت و شفافیت در روند واگذاری ها گردیده است. متأسفانه این نگاه درآمد محور، به حدی است که حتی سعی می کنند به طرق مختلف شرکت ها را به ظاهر زیان ده جلوه دهند تا بتوانند با دور زدن قوانین و بدون نظارت، آن شرکت را به اشخاص نزدیک به مسئولین واگذار نمایند و از این قسم واگذاری ها می توان به هپکو اراک، ماشین سازی تبریز، نیشکر هفت تپه و... اشاره نمود.

مستحضرید که استان کرمانشاه نیز از این موج خصوصی سازی- با نگاه درآمد زایی نه کارآمدی– بی نصیب نبوده و پالایشگاه کرمانشاه؛ دومین پالایشگاه قدیمی کشور، با بیش از 80 سال سابقه فعالیت، در حالی که در طول این سال ها یک شرکت سودده بوده و حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز به فعالیت خود ادامه داده و ارزش واقعی آن 2000 میلیارد تومان بوده ، طی فرایندی مشکوک به قیمت 210 میلیارد تومان آن هم در ازای دریافت تنها 17 میلیارد تومان نقدی، به فردی که سابقه فعالیت در حوزه نفت و پالایش را نداشته، واگذار شده است.

حال که نزدیک به دو سال از این واگذاری پر شائبه می گذرد این سوالات در اذهان شکل گرفته که چه شده که نمایندگان استان کرمانشاه که ابتدا فریاد احقاق حق ضایع شده ی مردم را بر می آوردند، در حال حاضر برخی از آنان سکوت پیشه کرده و این مسئله را پیگیری نمی کنند؟ مگر شما نبودید که مصاحبه کرده و در مجلس نطق های غرا ایراد می فرمودید که بیت المال را به حراج گذاشتند و حق مردم کرمانشاه را ضایع کردند؟!

لذا دانشگاهیان خواستار شفافیت در اموال و دارایی ها و روند واگذاری پالایشگاه هستند و از شما می خواهند گزارش تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه توسط مجلس شورای اسلامی آماده شده و عملکرد خود نسبت به تحقیق و تفحص صورت گرفته را به دانشگاهیان و عموم مردم ارائه نمایید.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
محمودی
[1397/10/10 - 17:24]
نماینده ها پیگیری کنید
پویا
[1397/10/12 - 00:02]
واقعا خجالت داره. مفت مفت پالایشگاه شهر محروم کرمانشاه را فروختند آب از آب تکان نخورد.
کجایید آقایان به اصطلاح نماینده؟