گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 297554

به بهانه انتشار کتاب «فتنه تغلب»؛

هدیه تاریخی دفتر تحکیم وحدت به میرحسین موسوی

اینبار ما با تقدیم هدیه‌ای شما را به کاری بزرگتر دعوت می‌نماییم تا با مرور حادثه‌ها و تلاش‌هایی که برای بازگرداندن شما در آغوش گرم انقلاب شده است بر نفس خود پای گذارید و راه اصلاح گذشته و توبه را در پیش گیرید، که در این صورت به راستی سرانجامی نیکو در انتظار شما خواهد بود.

فتنه ۸۸ هنوز هم برای بخش اعظمی از جامعه دارای زوایای پنهانی است که نیاز به واکاوی دارد. فتنه‌ای که ظاهرا از شب انتخابات و پیش از اعلام رسمی نتایج با اعلام پیروزی توسط میرحسین موسوی کلید خورد. کمی پس از اعلام نتایج رسمی میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد رای نیاورده، مجریان انتخابات را به تقلب متهم می‌کنند و یارانشان را به لشکرکشی خیابانی دعوت می‌کند. این اقدام فرآیند معمول اداره کشور و زندگی مردمان ایران زمین را تا مدت‌ها تحت تاثیر قرار می‌دهد و منجر به وقایع پیش‌بینی‌نشده‌ای در تاریخ معاصر ایران و نزاع‌هایی در سطح کلان اجتماعی می‌شود.

التهاب و تنش‌ بی‌اندازه این رویداد؛ حتی با گذشت ده سال از وقوع آن همچنان عده‌ای از مرتبطین ماجرا را به سکوت درباره آن  وادار کرده است.سکوتی که در همان زمان نیز جریان داشت و به غبارآلوده شدن فضای قضاوت در این زمینه منجر شده بود حالا اگر چه شکسته شده است و بزرگان نظام و جامعه بعضا وارد روایت آن ماجراها شده‌اند؛ اما همچنان جای خالی روایت‌هایی صریح‌تر و دقیق‌تر وجود دارد.

«فتنه تغلب» روایت‌هایی از متن و فرامتن فتنه ۸۸ است که به نظر می‌رسد هدف نهایی خود را به همین منظور  اختصاص داده است. این کتاب در قالب روایت‌هایی از مرتبطین با ماجرا، زوایای ناگفته‌ای از ماجرای ۸۸ و به ویژه اقدامات رهبر انقلاب درباره آن سال ملتهب را بیان می‌کند.

دفتر تحکیم وحدت اما در اقدامی با ارسال یک نسخه از این کتاب به میرحسین موسوی از وی خواسته است تا با مطالعه آن پرداخته تا واقعیت‌های انتخابات را دوباره به یاد آورد و توبه در پیش گیرد.

هدیه تاریخی دفتر تحکیم وحدت به میرحسین موسوی

متن کامل این نامه بدین شرح است:

جناب آقای مهندس میرحسین موسوی
سلام علیکم

چند سالی است عرصه ی سیاسی کشور مسیر خود بر ریل انقلاب اسلامی را گرچه با فراز و فرود ، اما رو به رشد و تعالی  می پیماید و اکنون نیز اتمسفر تدبیرِ اعتدال تمام فضای جامعه را چنان دربرگرفته است که گویی تمامی مسائل ، فرع بر اصل معیشت مردم رنگ به خود گرفته است و در این هیاهوی اقتصادی چند کلمه ای سخن به جِدً راندن، سیاق واقعی معیشت را به اصول اصیل مردم عزیز جمهوری اسلامی، تقریب و تنظیم می کند ان شاا...

حال نهمین سالگرد حماسه ی مهم و بزرگ ملت ایران در نهم دیماه را در آستانه ی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران به فال نیک گرفته و نکاتی را به عرض می رسانیم؛

فتنه ی سال ۸۸ در حالی رقم خورد که جنابعالی از مدت ها قبل از انتخابات سفرهای تبلیغاتی خود را آغاز نموده و رقابت خود را ابتدا در برابر دولت حاکم ، سپس در برابر نظام جمهوری اسلامی تعریف نمودید و پس از این که داخل نظام با نظام رقابت کردید و در باشکوه ترین انتخابات پس از رفراندوم جمهوری اسلامی رای نیاوردید، آنجا بود که رقابت با نظام را به عداوت مبدل ساخته و تهمت تقلب را روانه ی آن کردید. نکته ی قابل تامل اینجاست که از میان صراط مستقیم قانون و بیراهه های غیرقانونی از مدار قانون فاصله گرفتید و در زیر سایه ی جمهوریت نظام بر اصل انتخابات که مهم ترین منصه ی ظهور‌ جمهوریت است خط بطلان کشیدید که آغاز عدول از معیار جمهوریت نظام، سرانجام‌ در روز‌ عاشورا به هبوط از ارزشمندترین ارکان اسلامیت نظام و توهین به مقدسات انجامید که خروش ملت در ۹ دی بر این بیراهه با اقتدار پایان بخشید.

حال که بیش از ۹ سال از انتخابات سال ۸۸ گذشته است و‌ایام ۷۷ سالگی عمر را تجربه می کنید، فرصت مناسبی است تا نگاهی به گذشته بیندازید و بر ۸ ماه آشوب آن سال ، خون های ریخته شده ، اهانت‌ها به نظام و رهبری ، لطمه به سرمایه های ملت و جوانان و کارهای بزرگی که کردید بیندیشید. آری جناب موسوی شما کار بزرگی کردید و چه خوب توصیفی است قول شاعر که می گوید: «کار بزرگ خویش را کوچک نپندار، از دوست دشمن ساختن کار کمی نیست»

و اما اینبار ما با تقدیم هدیه ای از سوی دفتر تحکیم وحدت شما را به کاری بزرگتر و جهادی اکبر دعوت می نماییم تا با مرور حادثه ها و تلاش هایی که برای بازگرداندن شما در آغوش گرم انقلاب شده است بر نفس خود پای گذارید و راه اصلاح گذشته و توبه را در پیش گیرید. که در این صورت به راستی سرانجامی نیکو در انتظار شما خواهد بود و بدانید حلاوت عزت در عذرخواهی و توبه بسیار شیرین تر از لذت تشجیع دوستان دشمن شادکن می باشد. فلذا بدینوسیله شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت تحفه ی مکتوب « فتنه ی تغلب» را که آیینه ی سرنوشت جنابعالی در ایام فتنه است خالصانه خدمت شما تقدیم می نماید.امید است موثر افتد.

و در انتها بازخوانی آخرین جملات حضرت روح الله که حیات سیاسی تان مدیون اوست به کسی که او را حاصل عمرش  می دانست خالی از لطف نیست،آنجا که فرمودند:« برای اینکه در قعر جهنم نسوزید ، خود اعتراف به گناه و اشتباه کنید شاید خدا کمکتان کند.»

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.