گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 297839

نامه‌ی دفاتر جامعه‌ی اسلامی دانشجویان استان آذربایجان شرقی به رئیس مجلس:

ماجرای بی‌اخلاقی نماینده‌ی ملکان را برای افکار عمومی روشن کنید

ما جمعی از دانشجویان انقلابی خواستار برخورد قاطع و به دور از مصلحت اندیشی با این مساله هستیم. که اگر تخلفی رخ داده است باید فرد متهم مورد رسیدگی قانونی واقع گردد و در صورت غیرواقع بودن مساله، مراتب بصورت منطقی برای ملت عزیز تبیین گردد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دفاتر اتحادیه‌ی جامعه‌ی اسلامی دانشجویان در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار پیگیری دقیق و ارائه‌ی نتیجه‌ی قابل قبول برای افکار عمومی در خصوص ادعای بی‌اخلاقی نماینده‌ی ملکان(واقع در آذربایجان شرقی) در مجلس شدند.

در بخش مهمی از این نامه آمده است: این اقدامات هر چند از طرفی تعداد معدودی از نمایندگاه هم رخ داده باشد به پای قوه مقننه و مجموعه آن نوشته می شود. مجلسی که نتواند  بر اعضای خود نظارت کند، نمی تواند داعیه دار نظارت بر دستگاه های اجرایی و مجریان قانون باشد. اما مصیبت بزرگتر اینکه، این اقدامات به  دور از شان نمایندگی مجلس، تبدیل به یک امر متعارف و عادی شود و مجلس بی تفاوت از کنار آن رد شود.

متن کامل این نامه را در ادامه می‌خوانید:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای دکتر لاریجانی

با سالم و تحیات ؛
متاسفانه در ماه های اخیر شاهد برخی اتفاقات می باشیم که یک سوی آن منتسب به نمایندگاه مجلس شورای اسلامی می باشد.  مجلسی که بنابر آرمان انقلاب اسلامی می بایست در راس امور باشد امروز تبدیل به یکی از حاشیه سازترین بخش ها شده است. مجلسی به نظر می‌رسد می بایست با قانون گذاری و نظارت صحیح مانع تخطی و عدول از قانون شود امروز خود تبدیل به ناقض قانون شده است. 

این اقدامات هر چند از طرفی تعداد معدودی از نمایندگاه هم رخ داده باشد به پای قوه مقننه و مجموعه آن نوشته می شود. مجلسی که نتواند  بر اعضای خود نظارت کند، نمی تواند داعیه دار نظارت بر دستگاه های اجرایی و مجریان قانون باشد. اما مصیبت بزرگتر اینکه، این اقدامات به  دور از شان نمایندگی مجلس، تبدیل به یک امر متعارف و عادی شود و مجلس بی تفاوت از کنار آن رد شود. 

جناب آقای دکتر لاریجانی؛
جنابعالی به عنوان راس این قوه، مسئولیت سنگین تری در تنویر افکار عمومی و روشنگری این وقایع دارید. عموم مردم و دانشجویان انقلابی خواستار تبیین در زمینه این اتفاقات و برخورد قاطع با عوامل آن ها هستند که اگر روزی شاهد سرریز شدن صبر این  مردم انقلابی باشیم، مقصر خودمانیم. پس تعلل جایی ندارد!

و اما آنچه که در مورد مساله اخلاقی منتسب به یکی از نمایندگان در روزهای اخیر پخش شده است؛ ما جمعی از دانشجویان انقلابی خواستار برخورد قاطع و به دور از مصلحت اندیشی با این مساله هستیم. که اگر تخلفی رخ داده است می باید فرد متهم مورد رسیدگی قانونی واقع گردد و در صورت غیرواقع بودن مساله، مراتب بصورت منطقی برای ملت عزیز تبیین گردد. چرا که شفافیت و روشنگری حق غیرقابل انکار مردمی است که پای انقالب ایستاده‌اند.

و السلام علی من التبع الهدی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند

رونوشت : هیات نظارت بر رفتار نمایندگان- مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.