گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 298751

تشر رهبری به فلاحیان برای درخواست ابطال انتخابات

رهبر معظم انقلاب در جلسه ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ با نمایندگان ستادهای کاندیداها، به پیشنهاد یکی از مسولان دولتی برای ابطال انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری در سال ۱۳۷۶ اشاره می کنند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بریده زیر از کتاب فتنه تغلب را حسین قاسمی تحلیلگر مسائل سیاسی-امنیتی در کانال خود منتشر کرده است:

در کتاب «فتنه تغلب» که توسط مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری منتشر شده است، به پیشنهاد ابطال انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۷۶ توسط وزیر اطلاعات دولت آقای هاشمی پرداخته است.

در این کتاب آمده است رهبر معظم انقلاب در جلسه ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ با نمایندگان ستادهای کاندیداها، به پیشنهاد یکی از مسولان دولتی برای ابطال انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری در سال ۱۳۷۶ اشاره می کنند:

«شما خیال می کنید وقتی که آقای خاتمی با بیست میلیون رای پیروز شد، یک عده عصبانی نبودند، خب چرا، آنها هم عصبانی بودند؛ آنها هم همین حرف ها را می زدند؛ آنها هم همین داعیه ها وطلبکاری ها را می کردند.

همان وقت به من مراجعه کردند. یکی از مسولین عالی رتبه آن روز آمد پیش من واز من خواست که اقا این انتخابات را ابطال کنید. من آن چنان تشری زدم که به نظرم بعد از آن بین ما و آن مسئول هنوز هم درست اصلاح نشده .»(۱)

آقای علی‌محمد بشارتی، وزیر کشور دولت ششم (دولت آقای هاشمی رفسنجانی) در گفتگو با وب سایت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در تاریخ ۸۹/۳/۲۵، درباره ماجرای پیشنهاد ابطال انتخابات دوم خرداد ۱۳۷۶ به رهبر انقلاب می گوید:

«من در آن روزها شنیدم که یکی از آقایان، ساعتی قبل از این‌که تقریباً بر همه روشن شود که چه کسی پیروز انتخابات است، وقت می‌گیرد و خدمت آقا می‌رسد؛

با این‌که هیچ مسئولیت رسمی هم در زمینه برگزاری انتخابات نداشته است. در آن جلسه به ایشان گزارشی از نتیجه انتخابات می‌دهد و خواستار ابطال انتخابات می‌شود.
آقا در پاسخ برخورد خیلی شدیدی با وی می‌کند که ظاهراً سابقه نداشته است. با این مضمون که چگونه به خودت اجازه می‌دهی که این‌طور درباره‌ی نظام فکر کنی و تصمیم بگیری ؟»(۲)


آقای علیرضا شمیرانی طی یادداشتی بلند با عنوان «چرا؟» در ۱۶ بند در کتاب «فتنه تغلب»، این مقام دولتی که پیگیر ابطال انتخابات ریاست جمهوری در دوم خرداد ۱۳۷۶ بوده را وزیر اطلاعات دولت آقای هاشمی رفسنجانی یعنی آقای علی فلاحیان معرفی نموده است:

«ایشان در برابر تقاضای ابطال انتخابات دوم خرداد ۷۶ که از سوی وزیر اطلاعات دولت هاشمی‌رفسنجانی درخواست شده بود ایستادند و با وی آنچنان برخورد کردند که هنوز فراموش نشده است .»(۳)

۱- مصطفی غفاری، فتنه تغلب، انتشارات انقلاب اسلامی، چاپ دوم، زمستان ۱۳۹۷، صفحه ۴۶

۲- http://farsi.khamenei.ir/others-dialog?id=9594
۳- http://www.jahannews.com/news/662340

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.