گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 301303

حاشیه‌نگاری «خبرنامه دانشجویان ایران» از هفتمین روز جشنواره در کاخ هنرمندان؛

کارگردان «قسم» تنها به میدان آمد/ نظامی‌ای که مهمان هنرمندان شد!

یکی دیگر از نکات جالب جشنواره فیلم فجر شب گذشته این بود که مخاطبان در زمان اکران هر 3 فیلم تا پایان نمایش فیلم ها از سالن ها خارج نشدند، موضوعی که باز هم می توان اینطور ادعا کرد که در روزهای گذشته اینطور نبوده و حداقل در زمان اکران یکی از فیلم ها برخی از مخاطبان سالن های نمایش را ترک می کردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی  - اجتماعی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هفتمین روز جشنواره فیلم در پردیس چارسو که به نمایش فیلم هایی چون «سونامی»، میلاد صدرعاملی، «قسم» محسن تنابنده و «سمفونی نهم» محمدرضا هنرمند اختصاص پیدا کرده بود را شاید بتوان یکی از پرحاشیه ترین روزهای این دوره از جشنواره دانست، روزی که نه تنها جمعیت هنرمندان حاضر در این پردیس به نسبت روزهای بیش به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده بود، بلکه برای تماشای دو فیلم پایانی شب گذشته نیز صف طویلی از مخاطبان شکل گرفت، صفی که همانند آن را در در روزهای قبل کمتر شاهد بودیم.

کارگردانی که تنها به میدان آمد!
«قسم» اولین فیلم محسن تنابنده در مقام کارگردان بود که در سانس 18:30 جشنواره را به خود اختصاص داد، فیلمی که مخاطبان زیادی را به سالن های نمایش کشاند و از طرف دیگر حضور محسن تنابنده در میان مردم و گرفتن عکس های یادگاری با آنها باعث شد تا مخاطبان بیش از پیش با این فیلم ارتباط بگیرند، تنابنده که دیگر با ساخت 5 گانه «پایتخت» برای همه مردم شناخته شده است، شب گذشته در کاخ هنرمندان حاضر شد تا برخلاف بسیاری از کارگردانان این دوره از جشنواره نشان دهد کاخ جشنواره و کاخ هنرمندان برای او تفاوت چندانی ندارد، هر چند که این کارگردان نیز با هیچ رسانه ای گفتگو نکرد، اما مدت زمان نسبتا زیادی را در میان مخاطبان حضور داشت؛ البته به غیر از او هیچ یک از عوامل فیلمش در این کاخ حضور پیدا نکردند و در اصل کارگردان تنها به میدان آمده بود!

کارگردان «قسم» تنها به میدان آمد/ نظامی‌ای که مهمان کاخ هنرمندان شد!

شبی پر از هنرمند در پردیس چارسو
البته شب گذشته کاخ هنرمندان در کنار محسن تنابنده میزبان هنرمندان دیگری چون نوید محمدزاده، گیتی نعمتی، پدرام شریفی، گلاره عباسی، شهرام حقیقت دوست، حمیدرضا آذرنگ، علیرضا کمالی و ... بود، هنرمندانی که اکثرا برای تماشای دو فیلم پایانی جشنواره آمده بودند و روزی پر از هنرمند را برای کاخ هنرمندان به ارمغان آورند، روزی که شاید دیگر در این دوره جشنواره تکرار نشود!

مهمان ویژه کاخ هنرمندان
البته کاخ هنرمندان در هفتمین روز جشنواره یک مهمان ویژه غیرسینمایی هم داشت، حبیب الله سیاری، فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش اما مهمان ویژه شب گذشته پردیس چارسو بود، نظامی ای که برای تماشای فیلم «سمفونی نهم» آمده بود و با اهالی رسانه نیز درباره وضعیت سینمایی به گپ و گفت می پرداخت، البته او چندان تمایلی به مصاحبه با رسانه ها نداشت و ترجیح می داد بیشتر گفتگوی صمیمانه داشت باشد تا مصاحبه رسمی!

مخاطبان با هر 3 فیلم همراهی کردند
یکی دیگر از نکات جالب جشنواره فیلم فجر شب گذشته این بود که مخاطبان در زمان اکران هر 3 فیلم تا پایان نمایش فیلم ها از سالن ها خارج نشدند، موضوعی که باز هم می توان اینطور ادعا کرد که در روزهای گذشته اینطور نبوده و حداقل در زمان اکران یکی از  فیلم ها برخی از مخاطبان سالن های نمایش را ترک می کردند، اما روز گذشته نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه هر 3 اثر با استقبال مخاطبان همراه شده و در پایان نیز مخاطبان با عوامل و بازیگران حاضر در چارسو درباره آنها به گفتگو می نشستند.

تعداد عکاسان چند برابر خبرنگاران!
یکی از حواشی این چند روز کاخ هنرمندان این است که علی رغم عدم حضور هنرمندان و به تبع کاهش تعداد خبرنگاران در این پردیس، اما گویی هر روز بر تعداد عکاسان حاضر در چارسو اضافه می شود، عکاسانی که گویی بیشترشان به رسانه ای نیز وابسته نیستند و برای دل خودشان عکاسی می کنند! موضوعی که البته به مذاق هنرمندان خوش می آید و اکثر آنها هم ترجیح می دهند به جای مصاحبه با همان تعداد محدود خبرنگاران به سراغ عکاسان بروند و با آنها عکس یادگاری بگیرند.

* گزارش از زهرا رمضانی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.