گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 301622

بازیگر فیلم «سمفونی نهم» در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:

آثار مهدویان در راستای سینمای انقلاب است/ با گذشت زمان دغدغه‌های جدیدی در سینما ورود کرده است

علیرضا کمالی گفت: فیلمسازان ما با رسالت و سلیقه خودشان نشان داده اند که ما برای چه انقلاب کرده ایم، اما اینکه بگوییم همه فیلم ها با موضوع انقلاب ساخته شده باشند، تقریبا شدنی نیست.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ علیرضا کمالی، بازیگر فیلم «سمفونی نهم» در گفتگو با خبرنگار فرهنگی – اجتماعی «خبرنامه دانشجویان ایران» گفت: غربی ها پایه گذار صنعت سینما بوده اند و از آن نیز در راستای اهداف خودشان استفاده می کنند و این موضوع نیز گاه به نفع و گاه به ضرر مخاطب است، اما ما نمی توانیم بگوییم چون غربی ها ایجاد کننده این صنعت بوده اند، پس ما نباید از آن استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه معتقدم در سینمای ایران اتفاقات خوبی رخ داده که یکی از آنها مطرح شدن نقدهایی است که بیشتر بر سر محتوا و سلیقه می گردند، تصریح کرد: ایران کشور کمونیستی نیست که بگوییم تنها باید یک عقیده در آن وجود داشته باشد و در حقیقت پویای کشورمان نیز در آن است که یک فیلم مورد پسند عده ای قرار می گیرد و در مقابل عده ای نظر منفی نسبت به آن دارند و این مسئله نکته مثبت سینمای ما محسوب می شود.

بازیگر فیلم «سمفونی نهم» حرکت سینما را هنگام جامعه و گاهی هم قدم جامعه معرفی کرد و افزود: اگر بخواهیم درباره سینمای انقلاب صحبت کنیم، باید بگوییم که این مسئله را می توان با موضوعیت فیلم ها نشان داد، به عبارت دیگر آثار محمدحسین مهدویان کاملا در این راستا است، در حالی که گمشده آثار مرحوم علی حاتمی هویت ملی است، از این رو نمی توان گفت همه فیلم ها در راستای سینمای انقلاب بوده و یا اینکه همه فیلم ها برعکس این سینما حرف زده اند.

کمالی در توضیح بیشتر این موضوع اظهار داشت: به عبارت دیگر فیلمسازان ما با رسالت و سلیقه خودشان نشان داده اند که ما برای چه انقلاب کرده ایم، اما اینکه بگوییم همه فیلم ها با موضوع انقلاب ساخته شده باشند، تقریبا شدنی نیست.

وی تصریح کرد: فیلمسازانی چون ابراهیم حاتمی کیا و مرحوم ملاقلی پور اثار زیادی درباره دفاع مقدس ساخته اند که همگی در راستای انقلاب است، از سوی دیگر باید بگوییم که اکثر آثار ساخته شده در دهه 60عموما دو دغدغه داشتند، یکی درباره دفاع مقدس و دیگری درباره چرایی وقوع انقلابا سلامی؛ با این حال نمی توان این موضوع را کتمان کرد که به مرور زمان دغدغه های جدیدی جایگزین می شود که پیرامون آنها فیلم ها ساخته می شود و این مسئله در همه کشورها نیز صدق می کند نه صرفا درباره کشورمان، از این رو با گذشت زمان دغدغه های جدید در سینما راه پیدا کردند.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.