گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 303464

آنچه داوطلبان باید در مورد آزمون پذیرش دستیاری در رشته های تخصصی دندان پزشکی بدانند؛

۴۰ امتیازی که دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان به آن نیاز دارند

حداکثر ده در صد از کل ظرفیت پذیرفته شدگان هر رشته-محل به سهمیه های مازاد استعدادهای درخشان اختصاص دارد که داوطلبان در صورت کسب حداقل 40 امتیاز، از مجموع امتیازات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و توامندی های فردی بتوانند کسب کنند.

به گزارش خبرنگار صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال98 از طریق پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی در سایت  sanjeshp.irآغاز شده است. در این آزمون بخشی از سهمیه مازاد آن به داوطلبان ممتاز و استعدادهای درخشان اختصاص داده شده است ، که در صورت داشتن شرایط و امتیازات لازم  می توانند از آن استفاده نمایند.

حداکثر ده در صد از کل ظرفیت پذیرفته شدگان هر رشته-محل به سهمیه های مازاد استعدادهای درخشان اختصاص دارد که داوطلبان در صورت کسب حداقل 40 امتیاز، از مجموع امتیازات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و توامندی های فردی بتوانند کسب کنند. علاوه بر این چهل امتیاز داوطلبان باید حداقل 90% از نمره حد علمی در رشته - محل انتخابی مشمول پذیرش این سهمیه می شوند.

نحوه محاسبه امتیازات آموزشی:

چند نکته در مورد امتیازهای آموزشی:
در صورتی که داوطلبان دارای رتبه جهانی باشند، امتیاز رتبه کشوری برای آنها محاسبه نمی گردد.
منظور از رتبه کنکور، رتبه کل داوطلب است.
در صورت افزایش ظرفیت ورودی ، به ازای هر ٣٠ نفر ، یک رتبه با امتیاز ١٥ اضافه می گردد.

نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی:

نحوه محاسبه امتیازات فرهنگی و فوق برنامه:

نحوه ی محاسبه امتیازات توانمندیهای فردی ،اجتماعی:

امتیازبندی نهایی در حوزههای ٤ گانه مشروحه آئین نامه:

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.