گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 304060

در حاشیه برگزاری سلسله جلسات «خدمات متقابل زن و انقلاب در گام دوم»؛

سخایی: به بررسی چالش‌ها در حوزه زنان و خانواده خواهیم پرداخت

اولین جلسه از سلسله جلسات حوزه زنان اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با عنوان «خدمات متقابل زن و انقلاب در گام دوم» با حضور کبری خزعلی، عضور شورای فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ روز پنجشنبه، 9اسفندماه اولین جلسه از سلسله جلسات حوزه زنان اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مسستقل با عنوان «خدمات متقابل زن و انقلاب در گام دوم» با حضور کبری خزعلی، عضور شورای فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.

زینب سخایی، دبیر واحد خواهران اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت و گو با «خبرنامه دانشجویان ایران» پیرامون برگزاری این جلسات گفت: در کنار بررسی دستاوردهای چهل ساله ی انقلاب اسلامی در حوزه زنان و خانواده با چالش هایی روبه رو می شویم که باتوجه به تلاش های بی وقفه دشمنان نظام اسلامی در جهت نفوذ و استحاله ی انقلاب در این حوزه و تحت شعاع قرار دادن این چالش ها می توان آن را از جمله چالش های مهم و اولویت دار جمهوری اسلامی دانست.

سخایی ادامه داد: از آنجایی که انقلاب خدمات گسترده ای در جهت رشد و شکوفایی زنان در حوزه های مختلف را به ارمغان آورد متقابلا زنان نیز خدمات ارزنده‌ای را برای انقلاب و حفظ آن انجام دادند در ادامه ی راه نیز می بایست با در نظر گرفتن چشم انداز و آرمان هایی که انقلاب اسلامی برای یک زن مطابق با الگوی سوم در نظر دارد همچنین اولویت هایی که در بیانیه گام دوم تعیین شده است؛ نقش ها و خدماتی که زنان می توانند انجام دهند و متقابلا خدماتی که جمهوری اسلامی در این جهت می تواند داشته باشد با هدف بهبود وضع موجود و رفع چالش ها مورد بررسی قرار گیرد.

او گفت: در پی تحقق این هدف نیاز است که تشکل های دانشجویی به طور علمی و تخصصی وارد این حوزه شده با شناسایی آسیب ها و خلاء ها همچنین شناخت ظرفیت ها و امکانات، مسائل اصلی زنان را تشخیص داده و درنهایت با ارائه راهکارها در جهت گفتمان سازی در جامعه و اثرگذاری بر سیاست گذاری ها بکوشند.

دبیر واحد خواهران اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: از این رو ما در کارگروه زنان و خانواده اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سلسله جلساتی را با عنوان: خدمات متقابل زن و انقلاب در گام دوم با اهداف مذکور برنامه ریزی کرده ایم که در اولین نشست تخصصی از این سلسله جلسات با حضور خانم دکتر خزعلی، عضو شورای فرهنگی-اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی به بررسی و آسیب شناسی  عملکرد دولت ها در چهار دهه اخیر همچنین وضع موجود در حوزه زنان و خانواده پرداختیم.

او افزود: در نظر داریم هرهفته این نشست ها را با حضور اساتید، کارشناسان و همچنین مسئولین در حوزه زنان و خانواده برگزار نموده و به بحث و تبادل نظر بیشتری درخصوص اولویت های این حوزه و راه برون رفت از چالش های موجود بپردازیم.

بررسی چالش‌ها

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.