گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 304721

ایجاد یک کنسرسیوم علمی در دانشگاه‌های اصفهان

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: پیش از شکل‌گیری کنسرسیوم همکاری‌های خوبی بین مجموعه‌های هنر، اصفهان، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی و شهرک علمی و تحقیقاتی بوده است، اما می طلبد گام‌های بلندتری برداشته شود تا با توجه به ظرفیت خود دانشگاه‌ها بتوانیم همکاری‌های خوبی با دیگر کشورها داشته باشیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، سید محمود مدرس هاشمی امروز در آئین امضای تفاهم‌نامه کنسرسیوم فعالیت‌های بین‌المللی مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان در دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان استانی پرظرفیت در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی و … بوده و هست، گرچه با محدودیت منابع مواجه بوده و همین امر سبب شده تا آن‌گونه که شایسته این استان است، رشد نکند.

وی با بیان اینکه اصفهان بعد از تهران به جهت تعداد دانشجو و اعضای هیأت علمی و بسیاری از شاخص‌های کمی و کیفی استانی سرآمد است، افزود: به غیر از تهران، اصفهان تنها استانی است که دو دانشگاه در بین دانشگاه‌های سطح یک کشور دارد و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در حوزه بهداشت سرآمد است. همچنین شهرک علمی و تحقیقاتی نیز در کشور کم نظیر است که هم مبدع پارک‌ها و مراکز رشد بوده و هم در حال حاضر بزرگترین پارک علم و فناوری را در شهرک علمی و تحقیقاتی در اصفهان داریم.

مدرس هاشمی در خصوص اهداف این کنسرسیوم گفت: آگاهی از فعالیت‌های یکدیگر و هم فکری برای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی و گرفتن دانشجوی مشترک و پروژه مشترک بین‌المللی از جمله اهداف این کنسرسیوم است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: استان اصفهان قابلیت‌های خوبی در جذب توریست دارد که اگر این گونه نبود، صحبت از فعالیت بین‌المللی منطقی نبود. پنج مجموعه مکمل یکدیگر هستیم و می‌توان با هم افزایی کارهای بسیار خوبی شکل داد.

طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این مراسم اظهار کرد: نهالی که امروز در امضای کنسرسیوم علمی کاشته می‌شود، نهال همفکری و دوستی بین پنج مرکز شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی، هنر، اصفهان، صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی است که سایه آن کل کشور را فرا می‌گیرد.

وی ادامه داد: این کنسرسیوم توسعه علمی و اجتماعی کشور را در پی دارد و با ورود دانشگاه علوم پزشکی به این کنسرسیوم مرزهای دانشگاه‌ها مساوی با مرزهای استان می‌شود، زیرا گستره نفوذ دانشگاه علوم پزشکی به واسطه مسئولیت سلامت مردم که به دوش این دانشگاه است، از شرقی ترین نقطه اصفهان تا غربی‌ترین نقطه را در بر گرفته است که در آرم علوم پزشکی دیده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تصریح کرد: در استان اصفهان انرژی برای خنثی کردن یکدیگر صرف نمی‌شود و ما با نگاه مشترکی که داریم همکاری خود را با یکدیگر افزایش می‌دهیم.

چنگیز با بیان اینکه گسترش صنعت و کشاورزی در استان بیش از این میسر نیست، افزود: بحث توریسم در جهت اقدامات فناورانه ارزش افزوده بالایی دارد و جنس افرادی که به واسطه همکاری بین المللی به اصفهان سفر می‌کنند، با افرادی که برای گردشگری می آیند، متفاوت است.

وی افزود: امیدوارم اصفهان به عنوان مرکز برگزاری رویدادهای علمی آموزشی و گسترش علم و فناوری انتخاب شود.

 کنسرسیوم همکاری‌های علمی بین‌المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان با امضای تفاهم نامه میان رؤسای دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، اصفهان، علوم پزشکی، هنر و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تشکیل می‌شود. این کنسرسیوم به پیشنهاد دانشگاه صنعتی اصفهان و در راستای همسو کردن فعالیت‌های علمی بین‌المللی مشترک میان مراکز علمی و فناوری پیشرو اصفهان به منظور استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی پژوهشی و اجرایی و بهره‌مندی از تجربیات طرفین امروز در دانشگاه صنعتی اصفهان امضا می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.