گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 305492

آخرین خبر درباره رتبه‌بندی معلمان

رییس ستاد اجرای سند تحول بنیادین گفت: سال آینده تمام برنامه‌ها بر مبنای سند تحول است و اجرای بخشی از برنامه‌ها ازجمله رتبه‌بندی نیازمند امکانات بیشتر است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، «رضا مددی» در جمع خبرنگاران در اردوگاه شهید باهنر تهران، اظهار کرد: تکالیف ناشی از اجرای سند تحول می‌طلبد منابع مالی بیشتری در نظر گرفته شود و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف هم باید دست آموزش و پرورش را بگیرند.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های سند تحول بدون مشارکت دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست، افزود: از مهر 97 برنامه اجرایی سند تحول در طول برنامه ششم توسعه در همه زیرنظام‌ها تهیه، تدوین و تصویب و با امضاء وزیر آموزش و پرورش به تمام حوزه‌های ستادی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق ابلاغ شد.

رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اکنون برنامه‌های وزارتخانه در قالب راهکارهای سند مشخص شده است، افزود: آموزش و پرورش از حیث دارا بودن برنامه قانونی و مصوب در اجرای سند محدودیتی ندارد اما یکی از کاستی‌ها در اجرای سند متوازن و همه‌جانبه این بود که زیرنظام‌های سند تا مهر 97 تصویب نهایی نشده بود؛ به همین دلیل تولید یک برنامه اجرایی و همه‌جانبه برای آموزش و پرورش همسو با سند تحول فراهم نبود اما با رفع این مسئله، اکنون همه واحدهای وزارتخانه نسبت به وظایف خود برای اجرای راهکارهای سند آگاهی دارند.

وی بیان کرد: برنامه سال 98 آموزش و پرورش بر مبانی سند در حال نهایی شدن است و تا دهه سوم فروردین با امضاء وزیر آموزش و پرورش به تمام استان‌ها ابلاغ می‌شود. سال 98 تمام برنامه‌های آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول تدوین و اجرا خواهد شد.

مددی ادامه داد: بخشی از برنامه‌های سند در حوزه نیروی انسانی، برنامه درسی، فضا و تجهیزات، پژوهش و ارزشیابی و راهبری و مدیریت و منابع مالی است و رویکرد آموزش و پرورش بر این است که در مسیر برنامه‌ریزی خود تمام فعالیت‌‌ها منطبق با سند تحول باشد و در امور جاری تجدیدنظر کرده و برنامه‌هایی را که با سند تحول هم‌سو نیست از دستور خارج کرده و ریل اصلی فعالیت‌های نظام آموزشی در مسیر سند باشد.

وی با تأکید بر اینکه "در آموزش و پرورش دو نوع سند نداریم"، افزود: سال آینده همه برنامه‌های نظام آموزش بر مبانی سند تحول خواهد بود و همه امکانات در حوزه نیروی انسانی، منابع مالی و تجهیزات در خدمت اجرای سند قرار می‌گیرد. اکنون بخشی از برنامه‌های سند در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده و به‌تأیید رئیس جمهوری رسیده که اجرای آنها نیازمند امکانات بیشتر است زیرا وضعیت کنونی کفاف اجرای تمام برنامه‌ها را نمی‌دهد.

رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح کرد: از جمله این برنامه‌ها، طرح رتبه‌بندی معلمان است که منابع مالی مناسب لازم دارد در حالی که اکنون تمام اعتبارات برای اجرای طرح در سال 98 در اختیار آموزش و پرورش نیست هرچند که اجرای طرح با هر میزان اعتبار در سال آینده اجرا خواهد شد اما اجرای کامل آن نیازمند منابع بیشتر است. 50 دستگاه در سطح کشور شناسایی شده که باید برای اجرای سند تحول به آموزش و پرورش کمک کنند.

به‌گفته وی همچنین در حوزه فضا و تجهیزات نیز بر اساس رویکرد سند، مدارس باید تجهیز و به‌روز شود که تمامی این موارد، منابع مالی بیشتری نیاز دارد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
دبیر در آستانه بازنشستگی
[1397/12/23 - 09:29]
لطفا هرچه زود تر طرح رتبه بندی معلمان را اجرا کنید، سالهاست از این طرح صحبت می شود اما در عمل هنوز خبری از این طرح لاک پشتی نیست