گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 305555

امیرحسین بابایی؛

پرشین پارانوئیدیسم

اما نگارنده بخشی از این پدیده نوظهور در کشورمان را حاصل از آنتروپی حاکم بر رسانه های اجتماعی میداند. جایی که نفرت پراکنی به سان آب خوردن انجام میشود و کک نهاد های قانونی و قضایی هم نمی‌گزد‌.

خبرنامه دانشجویان ایران: امیرحسین بابایی*// پرشین پارانوئیدیسم! اشتباه نکنید؛ درست خوانده اید. فقط کافیست ظاهر عجیب و غریب این تیتر را به پای من در آوردی بودن آن بگذارید! همانطور که میدانید پارانوئید نوعی مشکل اختلال شخصیت است که بدبینی را در خود نسبت به همه نهادینه می‌کند.

بی مقدمه عرض می‌کنم که نگارنده معتقد است ریشه بسیاری از ایرانِ عصبانی این روزها، به همین مسئله مربوط می‌شود. بگذارید یک مثال فوتبالی عرض نمایم؛ هواداران دو تیم مطرح پایتخت را می‌بینیم که هر اتفاق ناخوشایند را تعبیر به توطئه ای علیه خودشان می‌کنند، با هر اتفاقی تیم مقابل را متهم به تیم حکومتی بودن می کنند و فکر میکنند عالم و آدم دست دارند تا تیمشان نتیجه نگیرد!

یا از آن ملموس تر، کافیست این روزها پای صحبت عوام بشینید؛ بی شک با جمله معروف «اینا کار خودشونه» مواجه خواهید شد علی الخصوص رانندگان عزیز تاکسی! مشخصا در هیچ دوره ای این حجم از بدبینی های فراگیر اجتماعی را شاهد نبودیم که البته جای ریشه یابی عمیق دارد.

اما نگارنده بخشی از این پدیده نوظهور در کشورمان را حاصل از آنتروپی حاکم بر رسانه های اجتماعی میداند. جایی که نفرت پراکنی به سان آب خوردن انجام می شود و کک نهادهای قانونی و قضایی هم نمی‌گزد‌.

یقینا جامعه ما برای عبور از گردنه های سخت سال ۹۸ نیاز به یک آنتی دوتی بنام وفاق ملی دارد تا این سم پاشی‌ها بیش از این با روح و روان ایرانیان بازی نکند. کمی مهربان تر، کمی آرامش، فقط کمی کمتر بدبینی!

* انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.