گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 305734

میلاد چهاردولی

الزامات تحقق گام دوم در دانشگاه

برای اجرایی شدن «گام دوم انقلاب»، اولین اقدام، بسترسازی جهت ایجاد هسته‌های دانش و فناوری علی‌الخصوص فناوری‌های تک است؛ یعنی فناوری‌هایی که پیشرفت در آن‌ها محل خطر دشمن است، باید گسترش یابد.

خبرنامه دانشجویان ایران: میلاد چهاردولی*//  بیانیه گام دوم بیشتر به دنبال بسترسازی جهت ایجاد هسته‌های دانش، فناوری علی‌الخصوص فناوری‌های تک که پیشرفت در آن‌ها محل خطر دشمن است در این بیانیه که به تمام ابعاد جامعه پرداخته شده است مثلاً به تقویت اجتماع‌های معنویتی نظیر اعتکاف و تقویت و تمرین رفتار و اخلاق معنوی دانشجویان(مدیران آینده) در خلال فعالیت‌های تشکیلاتی و سوق آن‌ها به مطالبه گری جدی جهت  تغییر ساختارها.

و حتی در حوزه اقتصاد به پیگیری جدا شدن اقتصاد از نفت و حتی مردمی شدن نفت می‌پردازد.

مطالبه عملیاتی شدن مسیرها و راهکار خنثی شدن تحریم‌ها از جمله مسائلی هست که رهبری در این بیانیه مهم به آن تأکید داشته‌اند.

پیگیری جدی مقوله شفافیت جهت جلوگیری از تبعیض، رانت‌خواری و ایجاد شکاف طبقاتی طراحی و تصمیم سازی در رویکردهای بدیع مبارزه با فساد از جمله مباحث نظارت مردمی رسیدگی به محرومین و مستضعفین در قالب‌های مختلف جهادی اعم از عمرانی، پزشکی، اشتغال‌زایی، فرهنگی و... و رصد دقیق و حساسیت در حفظ استقلال  در خلال مراودات و مسائل بین‌المللی است.

برای اجرایی شدن «گام دوم انقلاب»، اولین اقدام، بسترسازی جهت ایجاد هسته‌های دانش و فناوری علی‌الخصوص فناوری‌های تک است؛ یعنی فناوری‌هایی که پیشرفت در آن‌ها محل خطر دشمن است، باید گسترش یابد.

طراحی و تصمیم‌سازی در رویکردهای بدیع مبارزه با فساد ازجمله مباحث نظارت مردمی، از اقدامات لازم جهت اجرایی شدن بیانیه «گام دوم انقلاب» است. عدالت و مبارزه با فساد مکمل و لازم و ملزوم یکدیگر هستند و وسوسه‌ مال و مقام و ریاست در طول تاریخ نظیر داشته است و مطابق فرمایش‌های مقام معظم رهبری «خطر بروز این تهدید در جمهوری اسلامی هم که روزی مدیران و مسئولانش مسابقه‌ زهد انقلابی و ساده‌زیستی می‌دادند، هرگز بعید نبوده و نیست؛ و این ایجاب می‌کند که دستگاهی کارآمد با نگاهی تیزبین و رفتاری قاطع در قوای سه‌گانه حضور دائم داشته باشد و به معنای واقعی با فساد مبارزه کند، به‌ویژه در درون دستگاه‌های حکومتی».

* دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.