گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 307670

به بهانه با انتشار دفترچه انتخاب رشته داوطلبان دستیار تخصصی؛

۴ نکته مهم برای پذیرش در رشته‌های خاص

دفترچه راهنمای انتخاب رشته - محل آزمون پذیرش دستیار تخصصی سال 98 منتشر شده است و داوطلبان می توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام به انتخاب رشته - محل های خود کنند. اما پیش از آن داوطلبان نیاز است تا با شرایط پذیرش در چهار رشته مهم که دارای شرایط خاصی هستند، آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دفترچه راهنمای انتخاب رشته - محل آزمون پذیرش دستیارتخصصی سال 98 از روز گذشته بر روی سایت sanjeshp.ir قرار گرفته است و داوطلبان می توانند از طریق این سایت اقدام به انتخاب رشته - محل های خود کنند.اما پیش از آن داوطلبان نیاز است تا با شرایط پذیرش در چهار رشته مهم که دارای شرایط خاصی هستند آشنا شوند.

1- مصاحبه برای رشته های روان پزشکی و رشته زنان و زایمان
برای رشته های روان پزشکی و زنان و زایمان براساس تصمیمات اتخاذ شده در شورای آموزشی پزشکی و تخصصی مقرر شده است کلیه کسانی که در آزمون کتبی این دو رشته پذیرفته می شوند برای مصاحبه معرفی گردیده و در صورتی که براساس نظر هیات ممتحنه شرایط لازم برای این رشته ها را داشته و نقص عضو موثر حرفه ای نداشته باشند، قبولی آنان قطعی تلقی خواهد شد. کسانی که دارای شرایط لازم نباشند، در سایر رشته های انتخابی خود که حد نصاب نمره لازم را داشته باشند و بتوانند تحصیل خود را ادامه دهند معرفی خواهند شد.

2- شرایط پذیرش در رشته طب هوا فضا:
صرفاً کادر نیروهای مسلح در صورت دارا بودن شرایط زیر مجاز به انتخاب رشته تخصصی طب هوا و فضا در فرم انتخاب رشته محل خود می باشند.

الف: حداکثر 35 سال سن
ب: سلامت جسمی و روانی در حد کلاس سه پرواز
ج: سپردن تعهد خدمت در مناطق مورد نیاز به نیروی مربوطه
د: دارا بودن شرایط عمومی آزمون دستیاری تخصصی

3- شرایط پذیرش در رشته طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ارتش:
ظرفیت رشته تخصصی طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ارتش برای همه داوطلبان (اعم از کادر نیروی مسلح و یا غیر کادر نیروی مسلح) قابل انتخاب می باشد.

4- شرایط بورسیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج):
الف: داوطلبانی که متقاضی بورسیه  دانشگاه بقیه الله بوده اند این مرکز اسامی آنها را به دانشگاه ارسال و دانشگاه افراد واجد شرایط را مجاز به انتخاب بورسیه اعلام نموده است، این افراد اجازه انتخاب رشته های مذکور را دارند. انتخاب کنندگان این رشته ها به جنس پذیرش نیز توجه نمایند.

ب: در این دوره کلیه شرکت کنندگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی که در استخدام رسمی، پیمانی سازمان ها، وزارتخانه ها، نهادها و یا کادر نیروهای مسلح قرار ندارند مجاز به انتخاب رشته - محل های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) به منظور پذیرش به صورت  بورسیه می باشند.

ج: متقاضیان بورسیه می توانند به صورت آزاد نیز انتخاب رشته نمایند و در کلیه رشته - محل های آموزشی با رعایت مقررات پذیرش شوند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.