گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 308078

«خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛

هزینه صدور کارت المثنی دانشجویی در دانشگاه‌ها چقدر است؟ +جدول

در این میان از اقدامات مثبت دانشگاه ها در فرآیند دریافت کارت دانشجویی المثنی، الکترونیکی کردن قسمتی از این فرآیند است و طی آن دیگر دانشجو نیازی به حضور فیزیکی در اداره آموزش دانشگاه ندارد. البته در برخی دانشگاه ها کماکان همان سیستم قدیمی حاکم است.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ گم کردن کارت دانشجویی یکی از اتفاقات ناخوشایندی میتواند باشد که برای یک دانشجو در طول تحصیل پیش بیاید و جدا از گرفتاری های اداری که روزها و هفته ها برای یک دانشجو به بار می آورد هزینه های خاص خود را نیز دارد. بر اساس دستورالعمل های موجود کارت دانشجویی المثنی، صرفاً برای دانشجویانی صادر مـیگـردد کـه کـارت دانشـجویی ایشان مفقود گردیده یا در اثر صدمه غیرقابل استفاده شده است. البته در این میان از اقدامات مثبت دانشگاه ها در فرآیند دریافت کارت دانشجویی المثنی، الکترونیکی کردن قسمتی از این فرآیند است و طی آن دیگر دانشجو نیازی به حضور فیزیکی در اداره آموزش دانشگاه ندارد. البته در برخی دانشگاه ها کماکان همان سیستم قدیمی حاکم است.

اما هزینه صدور مجدد کارت دانشجویی در دانشگاه های مختلف چقدر است؛ موضوعی که یکی از دانشجویان دانشگاه شهرکرد با ارسال گزارشی از گرانی و متفاوت بودن صدور مجدد کارت دانشجویی در برخی از دانشگاه ها خبر داده است.

هزینه صدور مجدد کارت دانشجویی در برخی دانشگاه های کشور به شرح زیر است:

هزینه صدور کارت دانشجویی المثنی

دانشگاه آزاد واحد کرج:
7.000 تومان

دانشگاه مازندران:
10,000 تومان

دانشگاه سیستان بلوچستان:
12,000 تومان

دانشگاه سمنان:
20,000 تومان

دانشگاه یاسوج:
25,000 تومان

دانشگاه تهران:
30,000 تومان

دانشگاه بیرجند:
30,000 تومان
(برگرفته از کانال های شورای صنفی دانشگاه های مذکور

دانشگاه شهرکرد:
50,000 تومان

مراحل دریافت کارت دانشجویی المثنی:
بر اساس دستورالعمل های موجود، گرچه مراحل جزئی دریافت کارت دانشجویی المثنی تفاوت هایی خواهد داشت، اما تقریبا از یک قوانین پیروی می کنند:

۱- تکمیل فرم درخواست کارت دانشجویی المثنی و تحویل آن به قسمت آموزش

۲- انتشار آگهی مفقود شدن کارت دانشجویی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار متن آگهی روزنامه: کارت دانشجویی اینجانب …………… دانشجوی رشته ……………… دانشگاه .............. مفقود گردیده است، از یابنده تقاضا می شود آنرا به نزدیکترین صندوق پستی بیاندازد و یا اینکه با شماره …………… تماس حاصل فرمایید.

۳- مراجعه به کارشناس آموزش پس از گذشت یک هفته در صورت عدم پیدا شدن کارت به همراه یک نسخه از روزنامه حاوی آگهی

۴- کارشناس آموزش پس از تایید درخواست آن را جهت اعمال در سیستم “TMS” و ثبت هزینه صدور کارت المثنی تحویل مسئول مربوطه مینماید.

۵- برای این دسته از دانشجویان در ابتدا کارت دانشجویی موقت صادر می گردد و در صورت پیدا نشدن کارت یا تحویل لاشه کارت غیرقابل استفاده، کارت دانشجویی المثنی در نیمسال بعد همراه با دانشجویان جدید الورود صادر می شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
او
[1398/01/24 - 08:19]
دانشگاه تهران 100 هزار تومنه، کی گفته 30 تومن؟