گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 308543

رحیم‌پور ازغدی: تحریم‌های فعلی علیه کشور بی‌سابقه است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تحریم‌های فعلی علیه کشور ما بی‌سابقه است؛ چراکه بیشترین میزان عقب‌نشینی‌ها طی نظام جمهوری اسلامی در این سال‌های اخیر انجام‌شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع دانشجویان دانشگاه سبزوار با بیان انکه دو مانع اصلی برای اقتصاد تولیدی داریم که نخستین مانع بروکراسی کشور است، گفت: فرهنگ کار، اشتغال‌زایی و مصرف باید در سطح کشور ترویج پیدا کند و مانع بیرونی نیز نظام سرمایه‌داری است که می‌خواهند سرمایه‌های کشور‌ها به غارت و استعمار را دربیاورند.

رحیم‌پور ازغدی افزود: اگر در مواردی که نتوانند سرمایه ملت‌ها را به غارت دربیاورند، اقدام به تحریم، کنترل، سرکوب و حذف می‌کنند و اگر در درون کشور درست عمل شود، فشار‌های بیرونی کمر ما را نمی‌شکند؛ هرچند صدماتی را وارد می‌کند؛ اما دشمنان نمی‌توانند بر اقتصاد ملت ما سلطه پیدا کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در دوران قبل از انقلاب، غربی‌ها بر سرمایه‌های ملت ما سلطه گری داشته‌اند؛ اما با ظهور انقلاب ۱۳۵۷ دست کشور‌های استعماری و غارت‌گر از کشور ما قطع شد.

وی با بیان اینکه کشور ما در سه مقطع شامل اوایل دهه ۷۰، اواخر دهه ۷۰ و سال‌های اخیر در مقابل مواضع و خواسته‌های دشمن عقب‌نشینی کرده است، گفت: دولت‌ها در این مقاطع با شعار‌های مصلحت‌اندیشی، برقراری ارتباط و همکاری با غرب از مواضع خود عقب‌نشینی کردند؛ به‌طوری‌که توهین‌ها، تهدید‌ها و تحریم‌های دشمنان علیه انقلاب و کشور ما افزایش‌یافته است.

رحیم پور ازغدی گفت: بعد از جنگ تحمیلی و در دوران ریاست جمهوری مرحوم هاشمی رفسنجانی شعار تنش‌زدایی و تعدیل اقتصادی مطرح شد که آن‌ها حکم دستگیری رئیس‌جمهور وقت را صادر کردند و این اتفاق به دلیل نخستین عقب‌نشینی جمهوری اسلامی رخ داد و حتی تحریم‌ها علیه کشور ما بیشتر از گذشته شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اواخر دهه ۷۰ و پس از ریاست جمهوری مرحوم هاشمی رفسنجانی شعار ملت‌ها و تمدن‌ها را دادند و حتی جمهوری اسلامی در ماجرای افغانستان با آمریکایی‌ها همکاری جدی کرد؛ به‌طوری‌که بوش، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، جمهوری اسلامی را به حمله اتمی تهدید کرد و به دنیا اعلام کرد که ملت ایران تروریست و محور اصلی شرارت است.

وی خاطرنشان کرد: در مقطع سوم یا همان سال‌های اخیر در خصوص مسائل هسته‌ای و غیرهسته‌ای دولت فعلی در خصوص شعار انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، عقب‌نشینی کرد و دستور به توقف فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی داده شد.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه بخش عظیمی از مشکلات کشور مربوط به حوزه مدیران و مسؤولان است، تصریح کرد: متأسفانه مسئولان ما درب تأسیسات هسته‌ای را بستند و قلب راکتور هسته‌ای را پر از سیمان کردند تا تحریم‌های علیه کشور پایان یابد، تحریم‌های فعلی علیه کشور ما بی‌سابقه است؛ چراکه بیشترین میزان عقب‌نشینی‌ها طی نظام جمهوری اسلامی در این سال‌های اخیر انجام‌شده و بیشترین تحریم‌ها و توهین‌ها طی ۴۰ سال اخیر را در این مقطع دریافت کرده‌ایم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: مردم در انواع انتخابات نظام باید محاسبه توان عقلی و مدیریتی نامزد‌های انتخاباتی را در نظر بگیرند؛ چرا که رونق تولید با حضور مدیران محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید نیاز به افراد پاک دست، قوی و درستکار دارد، یادآور شد: اگر نگاه کشور ما به خارج باشد، باوجود عقب‌نشینی مطالبات دشمن بیشتر می‌شود و به‌عنوان‌مثال پس از عقب‌نشینی از انرژی هسته‌ای موضوع موشکی جمهوری اسلامی را مطرح کردند و در مراحل بعدی در راستای حقوق بشر غرب‌گرایی ترویج بی‌حجابی در جامعه اسلامی را در دستور کار قرار دهند.

رحیم پور ازغدی در ادامه به پیشرفت‌های انقلاب اسلامی طی چندین سال اخیر اشاره کرد و افزود: تنها شکست نخورده از غربی‌ها انقلاب اسلامی است؛ بنابراین الگویی برای کشور‌های اسلامی و ملت‌های آزادی‌خواه تبدیل‌شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به گستردگی نفوذ سیاسی جمهوری اسلامی در منطقه گفت: نقطه آسیب‌پذیر انقلاب اسلامی موضوع اقتصاد است که با تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی آن را تقویت کنیم تا در برابر تحریم‌ها آسیب‌پذیر نباشیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.