گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 309329

در گفت‌وگو با عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه مطرح شد:

امروزه با سیطره نگاه کالایی به فرهنگ به مثابه بنگاه اقتصادی مواجه‌ایم

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون اتفاقات اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اکنون به نظرم شورای عالی انقلاب فرهنگی به وظیفه مشخص اش که همان برنامه ریزی در بحث آموزش و فرهنگ عمومی است نمی پردازد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دانیال یادگاری، عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفتوگو با «خبرنامه دانشجویان ایران» پیرامون اتفاقات اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مهمترین رکن در حوزه تصمیم گیری فرهنگی و اجتماعی است که باید با کمترین بحران و واکنش های غیرعاقلانه و جناحی مواجه شود، ولی متاسفانه اکنون چند سالی است که برآیند های سیاسی، سهم خواهان جناحی و منتسبین به رهبری را در شورا عالی انقلاب فرهنگی روئیت می کنیم.

یادگاری افزود: اکنون در دورانی که شورا عالی انقلاب فرهنگی، باید مصوبات و موضوعات کلان ضد امنیتی و ضد عدالتی در صحنه بین الملی و منطقه ای را در حوزه فرهنگ  و امنیت اعلام کند یا شناخت از پدیده های فرهنگی تاثیرگذار کشور را به صحنه اجتماع برساند تا ناگهان با ظهور بدعت ها و هنجار ها مواجه نشود که انتظار داشته باشد با بخش نامه یا آیین نامه آن را اصلاح کند. از سوی رئیس‌جمهور درگیر حواشی غیر عاقلانه و غیر اخلاقی شده است.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی ادامه داد: اکنون به نظرم شورای عالی انقلاب فرهنگی به وظیفه مشخص اش که همان برنامه ریزی در بحث آموزش و فرهنگ عمومی است نمی پردازد به گونه ای که امروزه به طور مشخص  به سیطره پیدا کردن نگاه کالایی به فرهنگ به مثابه بنگاه اقتصادی مواجه ایم.

یادگاری گفت: به نظرم وقتی ریاست جمهور فریاد می زند که از 2030 تا آخر دولت نمی گذرد، یعنی شورا عالی انقلاب فرهنگی در عرصه فرهنگ عمومی و سبک زندگی منفعل و عقیم است. مقصود این نیست که شورا عالی انقلاب فرهنگی کاملا ناکارآمد است، بلکه در جایگاه اصلی خود قرار نداشته و ترکیب موجود شورا عالی انقلاب فرهنگی یک معجون غیر کار آمد است.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.