گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 310776

«خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛

۶ شرط قبولی در دوره بدون آزمون دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد +جدول

متقاضیان میبایست دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته را حداکثر تا 6 نیمسال به پایان رسانده باشند. ذکر این نکته قابل توجه است که دوره تابستان و مرخصی/مرخصی های بدون احتساب در سنوات جزء نیمسال /نیمسال های تحصیلی محسوب نمیشود.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ این روزها حرف از دوره دکتری داغ است، چندی پیش بود که اسامی داوطلبین مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های دولتی منتشر شد و این داوطلبان اقدام به انتخاب رشته کردند، دانشگاه آزاد نیز پس از پایان انتخاب رشته دانشگاه های دولتی، بازه زمانی خود را آغاز کرد و بر اساس آخرین آمارها نزدیک به 19 هزار نفر برای 10 هزار ظرفیت دوره دکتری این دانشگاه ثبت نام کردند. اما شاید این دانشگاه از چهارشنبه هفته گذشته ثبت نام بدون آزمون، ویژه استعدادهای درخشان دکتری تخصصی سال 98 خود را آغاز کرد و داوطلبانی که علاقه حضور در این دوره ها که باید دارای شرایط خاصی باشند تا 25 اردیبهشت فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. اما شرایط تحصیل در دوره دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون در سال 98 چیست؟

بر اساس دفترچه منتشر شده توسط دانشگاه آزاد برای پذیرش یک فرد در دوره دکتری بدون آزمون این دانشگاه باید شش شرط رعایت شود.
1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی، 18.5 برای رشته های علوم انسانی و 17.5 برای سایر رشته ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محلهای انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروههای تخصصی مربوط معرفی میشوند. امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخصهای پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوهنامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار میگیرد.

۶ شرطی قبولی در دوره بدون آزمون دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد +جدول

2- دارا بودن حداقل نمره پایاننامه 18.5 جهت کلیه رشته ها. البته در تبصره این بخش آمده است: درخصوص دانش آموختگانی که ارزیابی پایاننامه آنها به صورت توصیفی بوده است تنها دانش آموختگانی که ارزیابی شده است مجاز به «عالی» پایاننامه آنها با درجه ثبتنام در دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) خواهند بود.

3- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

4- متقاضیان میبایست دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته را حداکثر تا 6 نیمسال به پایان رسانده باشند. ذکر این نکته قابل توجه است که دوره تابستان و مرخصی/مرخصی های بدون احتساب در سنوات جزء نیمسال /نیمسال های تحصیلی محسوب نمیشود.

5- دانشجویانی که دارای دروس معادلسازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) نمیشوند.

6- داوطلبان دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده درمجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه کنند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.