گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 311208

کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب دویست و چهل و دو؛

با حلقه سوم کتاب انسان ۲۵۰ساله آشنا شوید

در این کتاب استراتژی انسان۲۵۰ساله در قالب چهار دوران جریان امامت، مورد بررسی قرار گرفته است. لذا کتاب دارای چهار فصل اصلی، و یک فصلِ مباحث مقدماتی است. انتهای کتاب سه ضمیمه دارد، پی‌نوشت‌ها، نمودار وقایع چهار دورۀ امامت و نقشه‌ها.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هر ساله با حضور تعداد قابل ملاحظه‌ای از ناشران از سراسر ایران و جهان در اردیبهشت‌ماه هر سال برگزار می‌شود. موسسه ایمان جهادی – صهـبا مجموعه‌ای خصوصی است که با تمرکز بر روی بیانات و منویات و سخنان مقام معظم رهبری به تهیه و تولید محصول می‌پردازد. موسسه صهبا در تازه ترین محصولات خود در حوزه نشر در نمایشگاه کتاب امسال به مجموعه حلقات انسان۲۵۰ساله پرداخته است که در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم.

حلقۀ دوم انسان۲۵۰ساله، کتابی آشنا برای علاقه‌مندان به آشنایی با سیرۀ ائمه علیهم‌السلام است. نمایشگاه کتاب ۱۳۹۸، یک خبر خوب برای مطالعه‌کنندگان و شیفتگان این کتاب دارد. و آن، چاپِ حلقۀ سوم از مجموعۀ حلقات انسان۲۵۰ساله است

انتشارات صهـبا، برای بهرۀ بیشتر مخاطبان خود، از میان قریب ۷۰۰ سخنرانیِ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دربارۀ سیرۀ ائمه علیهم‌السلام، سه کتاب، برای سه دسته مخاطب، آماده و مجموعۀ این سه کتاب را «حلقات انسان۲۵۰ساله» نام‌گذاری کرده است.

حلقه‌هایی که حول محور سیرۀ مبارزاتی و سیاسی ائمه برای تشکیل حکومت اسلامی، همدیگر را تکمیل می‌کنند. .

کتاب حلقۀ اول انسان۲۵۰ساله، مناسب مخاطبان نوجوان و دانش‌آموزان عزیز است. در این کتاب مفهوم انسان۲۵۰ساله به کمک مثال‌های متعددی که حضرت آقا بیان کرده‌اند، برای مخاطبان شرح داده شده.

کتاب حلقۀ دوم انسان۲۵۰ساله، همان کتاب شناخته شده است که بیش از هشتاد چاپ از آن انجام شده؛ کتابی مناسب برای عموم مردم، به‌خصوص جوانان. این کتاب مروری کلی دارد بر وقایع مهم دوران امامت هر امام و تبیین استراتژی هر امام در جریانِ مبارزۀ سیاسی ائمه علیهم‌السلام.

و اما کتاب حلقۀ سوم انسان۲۵۰ساله، کتابی است برای محققان ارجمند و کسانی‌که علاقه‌مند آشنایی بیشتر و دقیق‌تر با زندگی ائمه علیهم‌السلام هستند. در این کتاب مباحثی که در حلقۀ دوم به اختصار و به‌طور گذرا به آنها اشاره شده است، مفصلاً‌ شرح داده شده است. در تنظیم این کتاب از حدود ۲۶۰ سخنرانیِ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سال‌های مختلف، به‌خصوص سخنرانی‌های ایشان در دهۀ ۵۰ شمسی استفاده شده است. در این کتاب استراتژی انسان۲۵۰ساله در قالب چهار دوران جریان امامت، مورد بررسی قرار گرفته است. لذا کتاب دارای چهار فصل اصلی، و یک فصلِ مباحث مقدماتی است. انتهای کتاب سه ضمیمه دارد، پی‌نوشت‌ها، نمودار وقایع چهار دورۀ امامت و نقشه‌ها.

ازجمله ویژگی‌های مجموعۀ «حلقات انسان۲۵۰ساله» این است که متن کتاب‌ها با هم اشتراک ندارند؛ بلکه مطالب هر کتاب، مکمل مباحث کتاب‌های دیگر است.

این کتاب در ۸۹۶ صفحه و به دو صورت جلد سخت (تک‌جلدی) و جلد نرم (دوجلدی) چاپ شده و علاقه‌مندان می‌توانند ازانتشارات صهبا تهیه کنند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.