گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 311885

امروز در دانشگاه تهران چه گذشت؟

چپ‌ها علیه حجاب!/ اعتراض دانشجویان به حضور افراد با چهره غیردانشجویی +عکس

"اجرای هر گونه طرح حجاب و عفاف محکوم است"، "ما خواستار لغو قوانین جنسیتی هستیم" از جمله دست نویس های این افراد بود. ادامه این تجمع با واکنش دانشجویان همراه شد و جمعی از دانشجویان با حضور در بین این افراد اعتراض خود را به پوشاندن چهره خود اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جمعی از افراد موسوم به جریان چپ دانشگاه تهران در اعتراض به آنچه که آنها وضع قوانین حجاب در این دانشگاه می نامیدند مقابل پردیس هنر این دانشگاه تجمع کردند، این تجمع در حالی با استقبال کم دانشجویان مواجه شد که طی روزهای گذشته رسانه های حامی این جریان از یک تجمع اعتراضی گسترده خبر داده بودند.

"اجرای هر گونه طرح حجاب و عفاف محکوم است"، "ما خواستار لغو قوانین جنسیتی هستیم" از جمله دست نویس های این افراد بود.

چپ‌ها علیه حجاب!/ اعتراض دانشجویان به حضور افراد با چهره غیردانشجویی +عکس

ادامه این تجمع با واکنش دانشجویان همراه شد و جمعی از دانشجویان با حضور در بین این افراد اعتراض خود را به پوشاندن چهره خود اعلام کردند.

ماجرا چیست؟
ماجرای تجمع امروز جریان چپ دانشگاه تهران به آنجایی برمی گردد که با افزایش اعتراض ها نسبت به فضای غیردانشجویی این دانشگاه و حضور افرادی بدون رعایت کردن پوشش دانشجویی و دانشگاهی، اساتید، دانشجویان و تشکل های دانشجویی اعتراض هایی نسبت به رعایت نکردن این استانداردها داشتند، بر همین اساس هیات رئیسه این دانشگاه طی روزهای گذشته نسبت به این اعتراض دانشجویان و اساتید دستور رسیدگی داده اند و همین مسئله با واکنش جریان چپ این دانشگاه همراه شده است.

چپ‌ها علیه حجاب!/ اعتراض دانشجویان به حضور افراد با چهره غیردانشجویی +عکس

این مسئله تا جایی پیش رفت که رسانه های حامی این جریان با انتشار اطلاعیه هایی خواستار تجمع دانشجویان در اعتراض به آنچه که انها قوانین پوششی دانشجویی(که در همه دنیا رعایت می شود) و «حجاب اجباری» می نامند شدند. تجمعی که امروز برگزار شد و با حواشی خاص خود را داشت.

چپ‌ها علیه حجاب!/ اعتراض دانشجویان به حضور افراد با چهره غیردانشجویی +عکس

یکی از دانشجویان حاضر در این تجمع در گفتگویی با «خبرنامه دانشجویان ایران» درباره این تجمع و حواشی آن گفت: مدتی است وضعیت پوشش دانشجویی در این دانشگاه حتی با ضوابط و استانداردهای دانشگاه های اروپایی و آمریکایی هم سازگاری ندارد، این مسئله تاجایی پیش رفت که شاهد بودیم درون دانشگاه افرادی رفت و آمد می کنند که هیچ شباهتی با مدل دانشجویی ندارند و حتی قرارهای دوستانه خود را برای شکستن فضای دانشجویی در این دانشگاه میگذارند.

 

 

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
[1398/02/23 - 22:00]
دشمن درست فهمیده است که ایران اگر پولش را از دست بدهد می تواند دوباره
تولید ثروت کند. اگر هم اورانیمش را از دست بدهد می تواند دوباره غنی
سازی را از سر بگیرد. اگر حتی خاکش را هم از دست بدهد دوباره مثل سوریه
می تواند آن را پس بگیرد. اما اگر حیا و غیرت از کشوری رفت دیگر جبران
نخواهد شد. اندلس در هم اوج شکوفایی و رشد اقتصادی نابود شد با الکل و
زنا. پس بر خلاف آنچه عده ای تصور کرده اند مشکل اصلی کشور فساد مالی و
اختلاس نیست. بلکه مشکل اصلی همین بی عفتی ها و بی حجابی ها است. وقتی
گناه علنی شد و حرمت اسلام شکست و ترس از گناه ریخت البته اختلاس ها هم
به صورت تصاعدی افزایش می یابد.