گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 312530

سازمان امور دانشجویان اعلام کرد؛

ثبت نام ارز دانشجویی شش ماه اول ۹۸ از امروز آغاز می‌شود

سازمان امور دانشجویان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت‌نام ارز دانشجویی برای شش ماهه اول ۱۳۹۸ از امروز ۲۹ اردیبهشت از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، سازمان امور دانشجویان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت نام ارز دانشجویی برای شش ماهه اول ۱۳۹۸ از امروز ۲۹ اردیبهشت از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می‌شود.

بر اساس این گزارش، روند و ضوابط پرداخت ارز براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) صورت می‌گیرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

اطلاعیه شماره ۱ (سال ۱۳۹۸)
با توجه به نامه شماره ۴۱۳۰۷/۹۸ مورخ ۱۴/۲/۱۳۹۸ اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می‌رساند، متقاضیان (مشابه ۶ ماهه دوم سال ۹۷) می‌توانند ازامروز ۲۹ اردیبهشت فرم‌های لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیلو در سامانه سجادبه آدرس portal.saorg.ir بارگذاری نمایند.

شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، روند و ضوابط پرداخت ارز براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی ج. ا. ا. می‌باشد. ضمنا تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) می‌باشد.

اطلاعیه شماره ۲ (سال ۱۳۹۸)
* ارز دانشجویی شش ماهه اول صرفاً در بازه زمانی ۱/۱/۱۳۹۸ تا ۳۱/۶/۱۳۹۸- از فروردین تا آخر شهریور ۱۳۹۸ تعلق می‌گیرد.

* طبق نامه شماره ۴۱۳۰۷/۹۸ مورخ ۱۴/۲/۱۳۹۸ اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنای نرخ ارز درخصوص تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) می­باشد.

* طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آن‌ها قبل از ۳۱/۲/۹۷ می‌باشد می‌توانند درخواست نمایند.

* شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی ج. ا. ا. بر عهده بانک‌های عامل (تجارت و سامان) می‌باشد.

* با عنایت به نرخ ارز (آزاد)، توصیه می‌­شود تنها متقاضیان واقعی، درخواست خود را در سامانه سجاد بارگذاری نمایند.

* با توجه به اینکه کلیه فرآیند‌ها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می‌شود، نیازی به مراجعه حضوری نمی‌باشد.

* جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه نموده ودر صورتی که پاسخ مورد نظر شما وجود نداشت، سوالات خود را از طریق ایمیل support@saorg.ir ارسال نموده و پیگیری نمایید.

* برای کسب اطلاع و پیگیری از وضعیت درخواست، متقاضی می‌تواند به پروفایل و ایمیل شخصی و همچنین به پیام ارسال شده به شماره تلفن همراه ارائه شده (ثبت شده در سامانه) مراجعه نماید.

* جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه، از گزینه درخواست پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات استفاده نمائید.

* طبق مصوبه مورخ ۸/۱۱/۱۳۹۳ هیأت محترم وزیران هزینه دریافتی از طریق سامانه بابت بررسی درخواست شما می‌باشد و درصورت عدم تایید قابل عودت نمی­ باشد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.