گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 312730

سه اولویت توزیع کاغذ مطبوعات اعلام شد

دومین جلسه «کمیته توزیع کاغذ مطبوعات» با ریاست خدادی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضا کمیته برگزار شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، در دومین جلسه دور جدید کمیته توزیع کاغذ مطبوعات مقرر شد: توزیع کاغذ براساس اولویت‌بندی به ترتیب به «روزنامه‌های سراسری، منطقه ای و استانی و هفته‌نامه‌ها و دوهفته‌نامه‌ها» اختصاص یابد و سایر نشریات بنابر تناسب کاغذ موجود و وارداتی، در اولویت بعدی قرار می‌گیرند. همچنین مقرر شد با نامه‌نگاری اداره کل مطبوعات داخلی به روزنامه‌ها، میزان مصرف واقعی آنها به صورت مکتوب اعلام شود که این اعلام با میزان اعلامی چاپخانه‌ها، بررسی و میزان تخصیص کاغذ به مطبوعات مشخص و بعد از تصویب در کارگروه در اختیار نشریات قرار می‌گیرد.

بر همین اساس، علاوه بر استخراج آمار مصرف کاغذ براساس اعلام رسانه و تطبیق با اطلاعات چاپخانه، مقرر شد تیم‌های بازرسی به صورت میدانی وضعیت انتشار مطبوعات و میزان کاغذ مصرفی آنها را در چاپخانه‌های مدنظر، بررسی و گزارش نمایند. طبق هماهنگی‌های بعمل آمده با دستگاه‌های ذیربط با هرنوع تخلف در چاپخانه و یا از سوی مطبوعات، برخورد قانونی خواهد شد. همچنین دراین جلسه مقرر شد تمام ظرفیت های ممکن برای سرعت دادن به واردات و توزیع کاغذ مورد استفاده قرارگیرد و درهمین حال رسانه هایی که در شرایط اضطرار و کمبود روزانه کاغذ قرار دارند، در اولویت قرارگیرند.

دبیرخانه کمیته توزیع کاغذ مطبوعات در معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده دریافت کلیه پیشنهادات و همچنین اطلاعات برای تسریع در رفع نیاز رسانه‌های مکتوب به کاغذ است.

کمیته توزیع کاغذ مطبوعات با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف توزیع مناسب و شفاف کاغذ مطبوعات، سرعت بخشی به مسیر ورود کاغذ به کشور و همزمان توزیع درست آن، رسیدگی به وضعیت رسانه هایی که اختلالی در انتشار آن‌ها به دلیل کمبود کاغذ ایجاد شده و استفاده از ظرفیت تمام دستگاه‌ها برای کمک به وضعیت بازار کاغذ با توجه به تاکیدات رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.