گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 313315

شروع مصاحبه دکتری ۹۸ دانشگاه امیرکبیر از اواخر خردادماه

اطلاعیه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص جزئیات برگزاری مصاحبه های آزمون دکتری 1398 منتشر شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برای سال تحصیلی 98-99 از بین داوطلبان معرفی شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) می پذیرد.

لازم به ذکر است پذیرش دانشجو بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش کشور، سوابق تحصیلی (آموزشی و پژوهشی) و مصاحبه در رشته های ریاضی و علوم کامپیوتر، فیزیک، شیمی کاربردی، مهندسی هست های، مهندسی برق، مهندسی عمران و محیطزیست، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن، مهندسی متالورژی، مهندسی نساجی و علوم الیاف، مهندسی هوافضا، مهندسی دریا، مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی پزشکی، مهندسی نفت در تهران و پردیس ماهشهر بصورت ورودی از نوع روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان صورت می پذیرد.

مراحل پذیرش دکتری 98 دانشگاه امیرکبیر
مراحل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلیتکنیک تهران) در سال 1398به شرح زیر است:

1- حد نصاب دانشگاه – ورود اطلاعات توسط داوطلبان حائز شرایط در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلیه داوطلبان گرامی، که در انتخاب رشته گرایش محل سازمان سنجش آموزش کشور دانشگاه صنعتی امیرکبیر را انتخاب نموده اند، در صورت دارا بودن حدنصاب تعیین شده توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر (بر اساس نمره تراز نهایی داوطلب مطابق کارنامه سازمان سنجش آموزش کشور)، ضروری است وارد سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر شده و اطلاعات خود را وارد نمایند.

این داوطلبان لازم است از روز شنبه تاریخ 1398/03/04 لغایت روز دوشنبه 1398/03/20 به سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه (ثبت نام دوره دکتری سال 1398) مراجعه و کلیه اطلاعات و سوابق شخصی، آموزشی، پژوهشی، تدریس، اشتغال و … ، همچنین رشته/گرایش/محلهای مورد نظر خود را طبق راهنمای مربوطه وارد سامانه نمایند.

مصاحبه دکتری دانشگاه امیرکبیر 98 - 99

آدرس سامانه http://pgrad.aut.ac.ir/3/applicant می باشد.

• حدنصابهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای کد رشته گرایش محلهای دانشگاه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین در پایگاه اطلاع رسانی مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر قابل مشاهده میباشد.

بدیهی است منحصراً داوطلبانی میتوانند جهت ارزیابی تخصصی در هر کد رشته گرایش محل به دانشگاه درخواست دهند که با توجه به کارنامه مذکور دارای حدنصاب در آن کد رشته گرایش محل باشند.

• داوطلبان باید تمامی شرایط مندرج در دفترچه های شماره 1 و 2 آزمون سازمان سنجش آموزش کشور را احراز نموده باشند.

• با توجه به زمان لازم بین ثبت نام، تشکیل پرونده و مصاحبه، مهلت ثبت نام و ورود اطلاعات در سامانه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. در صورت عدم ورود اطلاعات و قطعی نمودن آن در سامانه، از داوطلب مصاحبه بعمل نمیآید.

• صحت اطلاعات وارد شده در سامانه به عهده داوطلب میباشد. در صورتیکه در هر مرحله از فرآیند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در دانشگاه مشخص گردد که اطلاعات وارد شده در سامانه با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، مطابق با قوانین برخورد خواهد شد و پذیرش داوطلب لغو میگردد.

• انتخاب هر تعداد رشته گرایش مطابق با انتخابهای انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور بلامانع است ولی توصیه میگردد که هر داوطلب بیش از دو رشته گرایش را انتخاب ننماید. لازم به ذکر است که برای هر رشته گرایش انتخاب نوع ورود روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان نیز باید مطابق انتخاب های انجام شده در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور باشد.

لازم است هر داوطلب، صرف نظر از نوع ورود (روزانه، نوبت دوم و پردیس خودگردان) فقط یک هزینه برای ثبت نام پرداخت نمایند.

داوطلبان محترم دعوت شده به مصاحبه لازم است هزینه ثبت نام (بررسی مدارک و انجام مصاحبه) را در این مقطع زمانی و از طریق سامانه آزمون دکتری پرداخت و رسید آن را همراه با مدارک خود ارسال نمایند. هزینه ثبت نام برای هر رشته گرایش بر اساس مصوبه هیات امناء دانشگاه مبلغ 800/000 ریال (هشتاد هزار تومان) میباشد.

نکته مهم: در صورتی که داوطلبی برای یک رشته/گرایش همزمان، متقاضی دوره روزانه و یا نوبت دوم و یا پردیس بین الملل (پردیس خودگردان) باشد، صرفا،ً هزینه یک ثبت نام از ایشان دریافت می گردد.

2- ارسال مدارک به دانشگاه توسط دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی داوطلبان گرامی، که در سامانه آزمون دکتری سال 1398 ثبت نام نموده اند، لازم است از روز شنبه مورخ 1398/03/04 لغایت روز دوشنبه مورخ 1398/03/20 مدارک شخصی و سوابق تحصیلی (آموزشی و پژوهشی) خود را از طریق پست پیشتاز به نشانی: تهران، خیابان حافظ، شماره 424،دانشگاه صنعتی امیرکبیر صندوق پستی 4413-15875 و بنام دانشکده مربوطه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلیتکنیک تهران) ارسال نمایند (عدم ارسال مدارک در تاریخ اعلام شده به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه این دانشگاه می باشد).

همچنین داوطلبان گرامی میتوانند در بازه زمانی مذکور مدارک خود را بصورت دستی به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه تحویل نمایند.

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری 98 دانشگاه امیرکبیر

تصویر تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

تصویر کارنامه مرحله اول و دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1398

تصویر حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات هر دو مقطع

مدارک و مستندات دستاوردهای پژوهشی )مقاله، ثبت اختراع، کتاب و …)

تبصره 1: آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته میباشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته میبایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ 98/6/31 در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل خواهند شد، میبایست اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه محل تحصیل مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 97/11/30 را همراه داشته و ارائه نمایند.

لازم به ذکر است اصل مدارک شناسنامه، کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای تطبیق در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. و همچنین سایر مدارک مورد نیاز متعاقباً از طریق سایت مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه و یا دانشکده مربوطه اعلام خواهد شد.

زمان مصاحبه دکتری 98 دانشگاه امیرکبیر
کلیه دعوت شدگان به مصاحبه تخصصی باید در روزهای دوشنبه الی چهارشنبه تاریخ 1398/03/27 الی 1398/03/29 جهت انجام مصاحبه به دانشکده های مربوطه مراجعه نمایند.

لازم است قبل از مراجعه دعوت شدگان گرامی به دانشکده مربوطه، به سایت دانشکده مراجعه و از زمان و مکان دقیق مصاحبه اطلاع حاصل نمایند.

مصاحبه داوطلبان رشته مهندسی شیمی و مهندسی پلیمر/فرآورش که واحد آموزشی بندر ماهشهر را بعنوان محل تحصیل انتخاب نموده اند در روز شنبه مورخ 1398/04/01 و در دفتر مرکزی آن واحد واقع در تهران به نشانی خیابان انقلاب حد فاصل حافظ – ولیعصر، خیابان شهید سعید، کوچه نائینی پلاک 12 طبقه همکف برگزار می گردد.

مجدداً به داوطلبان محترم توصیه میگردد جهت دریافت اطلاعات تکمیلی مکرر به بخش اطلاعیه های مدیریت تحصیلات تکمیلی در سایت دانشگاه و در صورت دعوت به مصاحبه به سایت دانشکده های مربوطه مراجعه نمایند.

اعلام نتایج توسط دانشگاه

پس از انجام مصاحبه تخصصی با کلیه دعوت شدگان و بررسی دقیق سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان مذکور، نتایج بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش آموزش کشور، سوابق آموزش (%10)، نمره سوابق پژوهشی (%10)، نمره مصاحبه (%30) محاسبه و به سازمان سنجش اعلام می گردد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری