گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 313357

افزایش خودکشی در میان دختران آمریکایی

نتایج یک تحقیق که به تازگی منتشر شده از افزایش نرخ خودکشی میان جوانان آمریکایی به ویژه دختران حکایت دارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، نتایج تحقیقی که تازه منتشر شده نشان می‌دهد نرخ خودکشی میان جوانان آمریکایی در یک دهه گذشته افزایش داشته و بیشترین افزایش در میان دختران جوان بوده است.

محققان بعد از بررسی آمارهای خودکشی برای ۸۵۰۰۰ نفر از افراد بین سنین ۱۰ تا ۱۹ سال که به زندگی خود خاتمه داده‌اند متوجه شدند که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ خودکشی میان دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله تقریباً هر سال ۱۳ درصد افزایش یافته است. برای پسران، در همین بازه زمانی و همین گروه سنی افزایش خودکشی اندکی بیش از ۷ درصد گزارش شده است.

نتایج این تحقیق در نشریه JAMA Network Open منتشر شده است. «دانا راچ»، نویسنده مسئول این مقاله گفت: «چیزی که شاهد آن بودیم افزایش محسوس و نامتناسب در نرخ خودکشی زنان بود. معمولاً تناقض‌های جنسیتی اینطور بوده که نرخ خودکشی موفق در میان مردان بیشتر از زنان بوده، اما نرخ افکار خودکشی و تلاش برای خودکشی در میان زنان بیشتر است.»

در حال حاضر این روند تغییر پیدا کرده و میزان خودکشی‌های موفق در میان زنان افزایش یافته است. راچ دلیل این تغییر روند را استفاده زنان از ابزارهای کشنده‌تر نسبت به قبل توصیف کرده و آن را نگران‌کننده دانسته است.

راچ و همکارانش نوشته‌اند خودکشی دومین عامل خودکشی در میان دختران بین ۱۰ تا ۱۹ سال در آمریکا است.

راچ و همکارانش برای بررسی دقیق‌تر روندهای خودکشی جوانان به بررسی داده‌های ملی خودکشی میان کودکان ۱۰ تا ۱۹ ساله بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۶ پرداختند. نتایج این بررسی آشکار کرد در این بازه زمانی ۸۵۰۵۱ مورد خودکشی موفق ثبت شده که ۸۰ درصد آنها مربوط به پسران است.

نرخ خودکشی در کودکان بین ۱۰ تا ۱۴ سال بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ روند کاهشی را تجربه کرده و هر سال بین ۲ تا ۳ درصد افت کرده است. بعد از این سال، مجدداً ارقام سیر صعودی گرفته‌اند و سالانه، ۱۲.۷ درصد میان دختران ۱۰ تا ۱۴ ساله و ۷.۱ درصد میان پسران در همین سال افزایش یافته‌اند.

برای نوجوانان بین ۱۵ تا ۱۹ سال هم دقیقاً همین روند گزارش شده است: از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ کاهش نرخ خودکشی و بعد از آن افزایش ۷.۹ درصدی در هر سال برای دخترها و ۳.۵ درصدی برای پسرها.

نگارندگان مقاله گفته‌اند دلیلی برای افزایش نرخ خودکشی ندارند. راچ گفته یافتن دلیل این روند گام مهمی است که باید در ادامه برداشته شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.