گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 315044

ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد

بر اساس آخرین اطلاعات رسیده از سوی اداره رفاهی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در بازه زمانی مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷‏، ظرفیت کل خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۷۶ هزار و ۲۹۴ متر مربع اعلام شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، ظرفیت کل خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷، رقم ۷۶ هزار و ۲۹۴ متر مربع اعلام شد که این خوابگاه‌ها شامل خوابگاه‌های ملکی، وقفی، استیجاری، مشارکتی و خودگردان است که نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل آن، دارای نرخ رشد ۱/۷ درصدی بوده است.

بنابر این گزارش، ظرفیت خوابگاه‌های ملکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در بازه زمانی (مهر ۹۶ تا شهریور ۹۷‏)، ۶۰ هزار و ۹۰۰ متر مربع، خوابگاه‌های وقفی یک‌هزار و ۵۲۵ متر مربع، خوابگاه‌های استیجاری ۵ هزار و ۶۳ متر مربع، خوابگاه‌های مشارکتی ۲ هزار و ۸۲۰ متر مربع و خوابگاه‌های خودگردان ۵ هزار و ۹۸۶ مترمربع بوده است.

به گزارش مفدا، نرخ رشد یک ساله خوابگاه‌های ملکی ۱/۲۶ درصد بوده است. به عبارتی ظرفیت خوابگاه‌های ملکی در مهر ۹۵، ۶۰ هزار و ۱۳۹ متر مربع بوده است که این رقم در سال بعد افزایش یافت و به عدد ۶۰ هزار مترمربع رسیده است. همچنین نرم رشد یک ساله خوابگاه‌های استیجاری ۱۱/۱ درصد بوده است که به عبارتی ظرفیت خوابگاه‌های استیجاری در مهر ۹۵، ۴ هزار و ۵۵۶ متر مربع بوده است که این رقم در سال بعد ارتقا پیدا کرد و به ظرفیت ۵ هزار و ۶۳ متر مربع افزایش یافت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.