گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 315787

لیگ ملت‌های والیبال؛

پاسخ محکم ایران به تیمِ بازیکن بداخلاق/ پرواز دوباره به صدر با شکار عقاب‌ها

تیم ملی والیبال ایران که فصل جدید لیگ ملت‌ها را با قدرت آغاز کرده و تنها یک شکست را برابر پرافتخارترین تیم جهان متحمل شده است، در دیدار برابر لهستان به پیروزی رسید و صدرنشین ماند.

به گزارش سرویس ورزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دیدارهای هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در گروه ایران به میزبانی سالن غدیر ارومیه در حال برگزاری است کهتیم ملی ایران در دومین بازی خود از ساعت ۱۸:۴۰ امروز شنبه مقابل تیم ملی لهستان صف آرایی کرد و در پایان به برتری ۳ بر ۲ رسید.

ایگور کولاکوویچ بازی را با سعید معروف، امیر غفور، علی شفیعی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد.

قبل از شروع این دیدار فدراسیون والیبال لهستان در بیانیه ای از مصاحبه کوبیاک بازیکن این تیم علیه مردم ایران عذرخواهی کرد. هر چند تیم ملی ایران پاسخ به کویباک بداخلاق را در زمین داد و تیم قدرتمند لهستان را به زانو درآورد.

* ست نخست؛ ایران ۲۵ - لهستان ۲۰
ایران نخستین امتیاز ست اول را از آن خود کرد. لهستان در ابتدای بازی از اشتباهات ایران استفاده و دو اختلاف امتیاز را ایجاد کرد اما بازیکنان ایران در امتیاز ۷ بازی را برابر کردند، در نهایت لهستان ۸ بر ۷ نخستین تایم استراحت فنی را پیروز نزد سرمربی خود رفت. در ادامه شاگردان هینن موفق شدند مجدداً اختلاف امتیاز ۳ را در بازی ایجاد و ۱۱ بر ۸ تیم برتر زمین باشند. ملی پوشان ایران که در شروع بازی کمی ناهماهنگ بازی را آغاز کردند موفق نشدند بر بازی کنترل پیدا کنند و همین باعث برتری تیم لهستان شد و دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود لهستان همراه شد. با شروع بازی تیم ملی با کسب ۲ امتیاز متوالی بازی را به تساوی کشاند تا هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت کند اما فایدی نداشت و یاران ایگور که با تسلط بر بازی اشتباهاتشان کاهش یافته بود در حمله نیز تیم برتر زمین شدند و ۱۹ بر ۱۷ همچنان از حریف پیش بودند تا بار دیگر سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت برای ایجاد وقفه در بازی دهد. در نهایت ایران ست نخست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود خود خاتمه داد.

* ست دوم؛ ایران ۲۱ - لهستان ۲۵
در ست دوم ایران شروع خوبی نداشت و در ابتدا ۴ بر صفر از لهستان عقب افتاد تا ایگور مجبور به گرفتن تایم استراحت شود. ملی پوشان مانند ابتدای ست اول در این ست نیز اشتباهاتی داشتند که همین امر باعث امتیازآوری لهستانی شد و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۳ لهستانی‌ها همراه بود. رفته رفته ملی پوشان با زدن سرویس و آبشارهای خوب معروف، فیاضی و غفور اختلاف امتیاز را به ۲ امتیاز کاهش دادند و بازی ۱۳ بر ۱۱ به سود لهستان در جریان بود که هینن درخواست تایم استراحت داد. دومین تایم استراحت فنی نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ با برتری لهستانی‌ها همراه بود. ایران همچنان تیم برتر حمله بود اما اشتباهات بازیکنان ایران باعث شد تا لهستانی‌های در امتیاز گیری پیشتازی کنند. آبشارهای زیبا غفور در این ست به کمک ایران می‌آمد تا اختلاف امتیاز بیشتر نشود. در نهایت لهستانی برتر ی خود را حفظ و ۲۵ بر ۲۱ به سود لهستان به پایان برسد.

* ست سوم؛ ایران ۱۸ - لهستان ۲۵
امتیاز نخست در این ست را ایران کسب کرد. دو تیم در این ست در امتیاز گیری برابر آغاز کردند و پوریا فیاضی پس از کسب امتیاز ۴ تماشاگران را به تشویق و حمایت بیش‌تر فراخواند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ به سود لهستان همراه شد. شاگردان هینن ۴ اختلاف امتیاز خود را حفط کردند و ۱۰ بر ۶ تیم برتر زمین بودند تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت کند. فرهاد قائمی در این ست در اواسط بازی بجای پوریا فیاضی وارد زمین شد. سید محمد موسوی با کسب دو امتیاز متوالی اختلاف امتیاز را به عدد یک کاهش داد تا سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت کند. موسوی در ادامه سرویس‌های خوبی برای تیم ملی زد و بازی در امتیاز ۱۴ برابر شد. دومین تایم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۵ به سود لهستان همراه شد. لهستان در دفاع و سرویس خوب عمل کرد و ۲۰ ب ر ۱۷ از ایران پیش افتاد و با ادامه این روند ۲۵ بر ۱۸ ست سوم را برد.

* ست چهارم؛ ایران ۲۵ - لهستان ۱۷
لهستان در این ست امتیاز نخست را کسب کرد در ادامه بازی تا امتیاز ۵ برابر پیش رفت. امیر غفور و پوریا فیاضی عملکرد خوبی در سرویس و حمله داشتند اما تیم ملی در دفاع دچار مشکل بود در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با برتری ۸ بر ۷ ملی پوشان ایران همراه شد. در مجموع ایران در دفاع، سرویس دچار مشکل بود و همین نقطه ضعف تیم از ابتدای بازی بود که کار را برای تیم ملی سخت کرد. شاگردان ایگور با اتکا به نقطه قوت در حمله موفق شدند ۱۳ بر ۱۰ از رقیب پیش بیافتند و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت شد. شاگردان ایگور که خیال واگذاری بازی برابر لهستان را نداشتند با حمایت هواداران خود برتری را حفظ و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ نزد سرمربی رفتند. موتور ملی پوشان در اواخر ست چهارم روشن و با ایجاد ۸ اختلاف امتیاز ۱۹ بر ۱۱ تیم برتر زمین باقی ماندند. ملی پوشان ایران با ادامه روند خوبشان در این ست ۲۵ بر ۱۷ به برتری رسیدند تا کار به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ ایران ۱۵ - لهستان ۸
در ست پایانی بازی لهستانی‌ها امتیاز نخست را به دست آوردند و بازی تا امتیاز ۲ برابر بود. سرویس لهستان به تور برخورد تا ایران ۳ بر ۲ پیش بیافتاد. امتیاز ۴ نیز به نام ایران ثبت شد که هینن در خواست ویدئو چک داد و با پذیرش درخواست بازی در امتیاز ۳ برابر شد. ملی پوشان در این ست حساس با کسب دو امتیاز متوالی ۵ بر ۳ تیم برتر زمین شدند و با حفظ برتری نخستین تایم استراحت فنی و تغییر زمین را با امتیاز ۸ بر ۵ پشت سر گذاشتند. تیم ایران در ادامه این ست فاصله اش را زیاد کرد و با اختلاف خوب ست پنجم را ۱۵ بر ۸ به پایان برد و برنده این بازی شد.

تیم ملی ایران با کسب ۲ امتیاز پیروزی این بازی با ۷ پیروزی و ۲۱ امتیاز صدرنشین چدول رده بندی باقی ماند و برای تثبیت صدرنشینی به برد در دیدار فردا برابر روسیه نیاز دارد.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری