گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 315829

افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در بازدید از پروژه های عمرانی خوابگاه‌های این دانشگاه ابراز امیدواری کرد با تکمیل این پروژه ها امسال ۷۰۰ نفر به ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه اضافه شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عباسعلی کریمی از پروژه های عمرانی دانشگاه در خوابگاه‌های امیرآباد و موزه تاریخ علوم پزشکی بازدید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور در ساختمان خوابگاه پسران، آشپزخانه مرکزی و خوابگاه دختران از نزدیک در جریان روند ساخت‌وساز این پروژه‌ها و مسائل آنان قرار گرفت.

بازدید از پروژه ساختمانی خوابگاه دختران همزمان با صرف وعده ناهار در بین دانشجویان بود که رئیس دانشگاه به طور سرزده از نحوه توزیع غذا بین دانشجویان بازدید کرد و با چشیدن غذا و گفتگو با دانشجویان، کیفیت غذای توزیع شده را مورد بررسی قرارداد.

رئیس دانشگاه و هیئت همراه سپس به موزه تاریخ علوم پزشکی رفتند و از پروژه‌های بازسازی و نوسازی آن دیدن کردند.

کریمی با اشاره به پروژه‌های عمرانی خوابگاه امیرآباد گفت: مراحل ساخت خوابگاه پنج طبقه پسران، که در کنار ساختمان کاشان قرار دارد، تکمیل‌شده و بخش نازک‌کاری و تأسیسات آن باقی‌مانده و در مدت مقرر که شهریورماه است تحویل دانشگاه داده می‌شود تا در مهرماه دانشجویان بتوانند از ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر ظرفیت خوابگاهی آن استفاده کنند.

وی ابراز امیدواری کرد این پروژه بدون مشکل در مدت مقرر به بهره‌برداری برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره خوابگاه در حال ساخت دختران گفت: این پروژه مشابه ساختمان پسران در پنج طبقه و با ظرفیت ۳۰۰ تا ۳۵۰ دانشجو در حال ساخت است اما مراحل ساخت آن از پروژه پسران عقب‌تر و قرار است این ساختمان نیز برای ترم دوم، اواخر دی‌ماه و اوایل بهمن‌ماه، تکمیل و تحویل داده شود.

وی گفت: امیدواریم با تکمیل این دو ساختمان، امسال ۷۰۰ نفر به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه اضافه شود.

کریمی با اشاره به پروژه آشپزخانه مرکزی خوابگاه امیرآباد گفت: این پروژه نیز در حال ساخت است اما مراحل ساخت آن با تأخیر پیش می‌رود امیدواریم پس از رفع مشکلات آن، سرعت ساخت این پروژه نیز بیشتر شده و به چرخه خدمت دانشگاه وارد شود.

وی درباره پروژه‌های موزه تاریخ علوم پزشکی گفت: در موزه هم مجموعه‌ای از ساخت‌وسازها در حال انجام است که بخشی از آن مربوط به بازسازی و بخش دیگر مربوط به ساخت سالن جدید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: نحوه ساخت‌وساز در موزه با سایر پروژه‌ها متفاوت است و باید بافت تاریخی آن حفظ شود و تم سنتی در ساخت‌وسازهای جدید به‌کاربرده شود تا همخوانی بین ساختمان‌های جدید و قدیمی وجود داشته باشد. امیدواریم در آینده خبرهای خوشی از این پروژه به خانواده دانشگاه بدهیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.