گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 315860

دانشجویان علوم انسانی کمترین هزینه را برای دولت دارند!

معاون اداری مالی وزیر علوم، خاطرنشان کرد: ارقام هزینه‌های تمام شده برای دانشجویان دانشگاه‌های دولتی به تناسب هر رشته کاملاً متفاوت است و عدد واحدی برای تمام دانشگاه‌ها وجود ندارد.

خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از ایرنا؛ معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: بیشترین هزینه تمام شده برای دانشجویان پزشکی دانشگاه‌های دولتی و کمترین هزینه برای دانشجویان رشته علوم انسانی است.

محمدتقی نظرپور  اظهار کرد: بعد از پزشکی، رشته‌های کشاورزی، فنی مهندسی و هنر به یک میزان، علوم پایه و در نهایت علوم انسانی دارای بیشترین و کمترین میزان هزینه تمام شده به ازای هر دانشجوی دولتی هستند.

معاون اداری مالی وزیر علوم، خاطرنشان کرد: ارقام هزینه‌های تمام شده برای دانشجویان دانشگاه‌های دولتی به تناسب هر رشته کاملاً متفاوت است و عدد واحدی برای تمام دانشگاه‌ها وجود ندارد.

وی متفاوت دانستن این ارقام را به چند عامل وابسته دانست و افزود: وضعیت دانشگاه، کوچکی و بزرگی، قدیمی یا تازه تأسیس بودن در میزان هزینه تمام شده برای دانشجویان تأثیر می‌گذارد همچنین موقعیت اقلیمی یک دانشگاه نیز عامل دیگری در تعیین این هزینه‌ها محسوب می‌شود.

به گفته معاون اداری مالی وزیر علوم، هزینه‌های تمام شده برای یک دانشجو در اقلیم گرم و خشک استان خوزستان با اقلیم استان زنجان متفاوت است.

نظرپور افزود: به همین ترتیب هزینه تمام شده برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تفکیک رشته‌های تحصیلی نیز فرق دارد و این هزینه‌ها برای دانشجویان رشته‌های علوم پایه، علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر، پزشکی، و کشاورزی و دامپزشکی محاسبه می‌شود.

معاون وزیر علوم در مورد هزینه تمام شده استادان، اظهار کرد: هزینه تمام شده برای استادان با توجه به سابقه فعالیت، موقعیت جغرافیایی دانشگاه و رشته محل شأن متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.