گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 315906

صدور تمامی احکام دانشگاه شریف الکترونیکی شد

در راستای مدیریت سبز در دانشگاه شریف از این پس احکام و قراردادهای استخدامی تنها به صورت الکترونیکی صادر خواهند شد و حتی بایگانی کاغذی نمی‌شوند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس؛ در پی مصوبات شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه صنعتی شریف، از این پس احکام و قراردادهای استخدامی در این دانشگاه به صورت کاغذی تولید، امضا، ابلاغ و بایگانی نمی‌شود و تنها به صورت الکترونیکی صادر خواهند شد.

تمامی اعضای هیأت علمی رسمی و پیمانی و کارکنان اداری رسمی، پیمانی و قراردادی شامل این دستورالعمل می‌شوند.

برای این منظور سامانه ‌ای راه‌اندازی شده که افراد می‌توانند حکم و قرارداد استخدامی‌ خود را در آن مشاهده کنند.

این دستورالعمل در 25 خردادماه سال جاری توسط مدیریت امور اداری ابلاغ شده است.

شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه شریف با هدف توسعه پایدار و تشکیل کمیته های تخصصی  از جمله کمیته های تخصصی کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش مصرف انرژی تشکیل شده است.

در سال 1395 با ابلاغ مشترک دستورالعمل مدیریت سبز توسط معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و معاونت توسعه امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، مدیریت دانشگاه‌ها ملزم به تشکیل شورای راهبری مدیریت سبز شدند و تا سال 97 حدود 110 دانشگاه، 8 پژوهشکده و 20 پارک اقدام به تشکیل این شورا کردند.

شورای راهبری مدیریت سبز در خصوص اجرای پروژه‌های مدیریت سبز تصمیم‌گیری و مشارکت می‌کند.

پیش از این محمد‌تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در جلسه شورای مدیران معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، گفته بود: هدف مدیریت سبز کاهش هزینه‌ها و کاستن آثار منفی محیط زیستی ناشی از مصرف نادرست است که از طریق اجرای نظام مدیریتمحیط زیستی، تغییر الگوی مصرف، استفاده بهینه منابع و کاهش ضایعات و در نهایت بهبود محیط زیست حاصل می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.