گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 316190

سه اصل مهم برای پذیرش دانشجوی بین‌الملل در دانشگاه‌ها

مدیرکل امور دانشجویان بین‌الملل وزارت علوم گفت: سه اصل مهم در امور بین‌الملل دانشگاه‌ها در بخش پذیرش دانشجوی بین‌الملل در دستور کار است که اصل اول مأموریت سپاری به مراکزی که مأموریت‌ گرایی در اسناد راهبردی آن دانشگاه دیده شده باشد و اصل دوم تفویض اختیار و تمرکززدایی است که بر این مبنا اداره امور کنسولی را به دانشگاه مادر در استان‌ها واگذار کرده‌ایم و اصل سوم نیز ارائه خدمات بر بستر الکترونیک است که بر این اساس فرایند ۱۶ گانه امور مربوط به پذیرش دانشجویان غیر ایرانی با سرعت و سهولت بیشتری صورت گیرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، عبدالحمید علیزاده مدیرکل امور دانشجویان بین‌الملل وزارت علوم در افتتاحیه اداره امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه‌های قزوین که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: با افتتاح اداره امور کنسولی خدمت‌رسانی برای تحصیل به دانشجویان خارجی در استان تسهیل و با سرعت بیشتری ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) از دانشگاه‌های پیشرو و با سابقه در پذیرش دانشجویان خارجی بوده که تاکنون نیز از روند خوبی برخوردار است.

مدیرکل امور دانشجویان بین‌الملل وزارت علوم تشریح کرد: سه اصل مهم در امور بین‌الملل دانشگاه‌ها در بخش پذیرش دانشجوی بین‌الملل در دستور کار است که اصل اول مأموریت سپاری به مراکزی که مأموریت‌‎گرایی در اسناد راهبردی آن دانشگاه دیده شده باشد و اصل دوم تفویض اختیار و تمرکززدایی است که بر این مبنا اداره امور کنسولی را به دانشگاه مادر در استان‌ها واگذار کرده‌ایم و اصل سوم نیز ارائه خدمات بر بستر الکترونیک است که بر این اساس فرایند ۱۶ گانه امور مربوط به پذیرش دانشجویان غیر ایرانی با سرعت و سهولت بیشتری صورت گیرد.

وی تصریح کرد: پذیرش دانشجوی خارجی در کشور نشانه بلوغ و سرآمدی نظام آموزش‌عالی است که می‌تواند در مسیر دیپلماسی علمی گام بردارد.

روح‌الله بیات معاون امور بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز با ارائه گزارشی از روند اجرا و افتتاح اداره کنسولی در دانشگاه عنوان کرد: امور کنسولی در این دانشگاه سابقه‌ای به قدمت دانشگاه دارد که تمرکز امور کنسولی استان در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی و افتتاح این داده تحول بزرگی در راستای چابک سازی امور کنسولی و با هدف گسترش آموزش عالی بین‌الملل است که اداره کنسولی یکی از زیرساخت‌های آن به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، با افتتاح اداره امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی استان امور اقامتی دانشجویان اعم از خروج و مراجعت، خروج داخلی و خروج قطعی در این اداره انجام می‌شود؛ پیش‌ازاین اداره کنسولی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) فقط به دانشجویان همین دانشگاه خدمات ارائه می‌داد.

بیش از ۱۲۰۰ دانشجوی غیر ایرانی در استان تحصیل می‌کنند که ۸۰۰ نفر از آنان دانشجوی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) هستند؛ اداره امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز قدیمی‌ترین اداره امور کنسولی در کشور است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.