گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 316333

نظر حجت‌الاسلام‌ رستمی درباره دیدار «آبه» با رهبر انقلاب

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد: سخنان رهبر انقلاب در سالروز رحلت امام(ره) را می‌توان «مانیفست مقاومت» در چارچوب عقلانیت انقلابی خواند. ادبیات‌سازی که در دیدار ایشان با نخست وزیر ژاپن کاربست عملی پیدا کرد و ظهور و بروز یافت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، حجت‌الاسلام‌ رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب در صفحه اینستاگرامش نوشت: سخنان رهبر انقلاب در سالروز رحلت امام خمینی(ره) را می توان «مانیفست مقاومت» در چارچوب عقلانیت انقلابی خواند. ادبیات‌سازی که در دیدار ایشان با نخست وزیر ژاپن کاربست عملی پیدا کرد و ظهور و بروز یافت.

سالهاست در کشور، جریانی خاص دو قطبی واهی «جنگ -سازش» تبلیغ می‌کند و متاسفانه با رفتار غیرحرفه‌ای بخشی از جریان انقلابی، ادبیات مقاومت به جنگ تفسیر شده است.

آنچه رهبر انقلاب در سخنرانی چهارده خرداد و دیدار با آبه از مقاومت تصویر کردند، بر این دوقطبی از اساس خطا، خط بطلان کشید.

در تفسیر آنچه رهبر انقلاب تحت عنوان مقاومت ترسیم کردند؛ "پیشرفت" به مثابه دال مرکزی و موتور پیشران مقاومت جایابی می شود و "بازدارندگی" خصلت اصلی این مقاومت فعال خوانش می شود.

پاد این گفتمان در فضای جهانی تجربه شده است. از یک سو می شود آنچه در عراق و لیبی با صدام و قذافی اتفاق افتاد _ و سازش تبدیل شد به شتابگر جنگ و خرابی _ و از سوی دیگر می شود وضعیت مصر و پاکستان که علی رغم همگرایی کامل با غرب مسیری ضد توسعه طی کردند.

مسیری که این راه سوم پیش رو ما می گذارد از سویی مسیری واحد و یکتاست که در جایی دیگر از دنیا به شکل تام و تمام وجود نداشته و از سوی دیگر بخش هایی از آن در دنیا تحربه شده است.

قوت گرفتن اقتصاد ملی و تعامل صحیح اقتصادی با دنیا مسیری است که ژاپن و کره جنوبی هم رفته اند و در ایران عزیز به عزت ملی و الگوسازی جهانی نیز منضم شده و نوید آینده ای درخشان را می‌دهد.

بانک جهانی در این هفته گزارشی منتشر کرد با این مضمون که آثار سنگین تحریم ها بر اقتصاد ایران در سال آینده به پایان می رسد. این به آن معناست که آمریکا هر آنچه در توان داشته در حوزه اقتصادی به کار گرفته.

همه شواهد و قرائن هم می گوید ورود جدی به عرصه نظامی هم برای آنها هزینه هایی دارد و ممکن نیست. از این به بعد آنچه می‌ماند عملیات روانی است که راه مقابله با آن باور نظری و عملی به تئوری مقاومت فعال و پیشرفت درون زا است و تلاش برای تبیین این چارچوب نظری.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.