گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 316790

روایت رحیم‌پور ازغدی از اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از چند ماه تعطیلی؛

سوالات مسکوت مانده این‌بار پاسخ داده شد/ مشکل شخصی در بین اعضای شورا وجود ندارد

همه ما در این اصول، همفکر و در یک جبهه هستیم و هیچ مسئله شخصی در کارنیست و بنده بویژه برای آقای روحانی دعا میکنم که دراین شرایط سخت خیانت مکرر و مجرب آمریکا و اروپا و عاقبت تلخ برجام و مشکلات اقتصاد و سیاست خارجی بتواند باری از دوش فرهنگ کشور بردارد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در نشستی با موضوع گفتمان "ضد فلسفه" در "فلسفه ی علم"  باحضور جمعی از دانشگاهیان و حوزویان، حسن رحیم پور ازغدی  پس از بررسی نظریات سه فیلسوف علم اروپایی، به تبیین دو نظریه از فارابی و ابن سینا در فلسفه علم و طبقه بندی علوم پرداخت و در پایان این جلسه که چهارساعت ونیم به طول انجامید به پرسش های حضار پاسخ گفت.

درخاتمه این جلسه وی در پاسخ به این سوال که در جلسه ای که پس از چندماه تعطیلی بی سابقه شورای انقلاب فرهنگی، به دستور رهبری تشکیل شد آیا به سوالات  پاسخ داده شد؟ گفت: روی هم رفته جلسه مثبت بود. آن سوالات هم، سوال قریب به اتفاق دوستان شورا بود که دراین سالها بارها تکرار شد و مسکوت ماند ولی این بار اثر کرد و شنیده شد از جمله اینکه چرا برخی مصوبات شورا برخلاف قانون، اجرا و حتی ابلاغ نمی شود و چرا متقابلا برخی دستورات تحمیلی نظیر ۲۰۳۰ و کنوانسیون‌های دیگری از جهان سرمایه داری در مورد کودک و زن و خانواده و نظام آموزشی وسبک زندگی مردم ما، چراغ خاموش و خارج از روال قانونی، ابلاغ و بودجه گذاری و اجرا می‌شود؟

وی ادامه داد: انسداد فضای گفتگو، آن هم در شورایی که فلسفه ای جز مشورت آزاد و مباحثه فرهنگی ندارد، قابل تداوم نیست و سوال و نقد، قدغن نمی شود. بحمدالله در این جلسه تصویب شد که اولا فهرست کامل و دقیقی از مصوبات اجرا نشده ی شورا، تهیه و اجرای آنها آغازشود، ثانیا بررسی و چاره شود که مواردی شبیه ۲۰۳۰ و.... نه اکنون و نه در آینده بویژه با دور زدن نهادهای قانونی، ابلاغ و اجرا نشود.

رحیم پور ازغدی گفت: مدنیتی که خودش، در ورطه فروپاشی اجتماعی است نمی تواند معلم سبک زندگی برای مردم ما باشد. جامعه و خانواده غربی را با مواد نگهدارنده، سرپا نگهداشته اند. آن جوامع، زردی گرفته اند و  می کوشند کل جهان را زرد کنند و ما چشم بسته به هیچ جا نمی رویم بخصوص اگر ناکجا باشد. این ملت، سابقه تمدن سازی دارد و سبک زندگی تزریقی نمی پذیرد.

وی اظهار داشت: در مورد جلسات هم قرار شد انشالله از جلسه آینده که همین هفته برگزارمی شود سران محترم سه قوه، در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی شرکت کنند. همه ما  به مسئولیت خود در برابر علم و فرهنگ این جامعه باید عمل کنیم. همه ما اعضای شورا در محضر مردم به ویژه شما دانشگاهیان، حوزویان، فرهنگیان و نخبگان جامعه  پاسخگو باشیم که در شورا چه می‌کنیم و چه نمی‌کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: بنده هم تا وظیفه ای بر دوش دارم، ادای وظیفه خواهم کرد. علی ایحال، خبر خوب، توافق جمعی بر پاسخگویی به ملت است که نگذاریم مغول های تجددزدگی غرب باور و تحجر زدگی ایستا، فرهنگ ایران و ایرانی را زیر پا  له کنند. همه ما در این اصول، همفکر و در یک جبهه هستیم و هیچ مسئله شخصی در کار نیست و بنده بویژه برای آقای روحانی دعا می کنم که در این شرایط سخت خیانت مکرر و مجرب آمریکا و اروپا و عاقبت تلخ برجام و مشکلات اقتصاد و سیاست خارجی بتواند باری از دوش فرهنگ کشور بردارد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.