گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 316916

مدیرکل مطالعات و پژوهش های کمیته امداد امام خمینی(ره) مطرح کرد؛

تشکیل هسته‌های تخصصی محرومیت‌زدایی و توانمندسازی کمیته امداد امام(ره) در تمامی استان‌های کشور

مدیرکل مطالعات و پژوهش های کمیته امداد امام خمینی(ره) از تشکیل هسته های تخصصی محرومیت زدایی و توانمندسازی در همه ی استان های کشور با هدف بهره گیری از ظرفیت گروه های نخبگانی حوزه و دانشگاه خبر داد.

سیدمرتضی حسینی در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» گفت: بهره گیری موثر از ظرفیت های مراکز دانشگاهی، پژوهشی، دانش‌بنیان و حوزه های علمیه به منظور کاهش فقر و محرومیت زدایی و ترویج خیر و احسان در جامعه از مهم ترین اهداف راه اندازی هسته های تخصصی در سراسر کشور است.

وی گفت: در دنیای امروز، کشوری عزت مند و مقتدر است  که بتواند با بهره گیری از دانش و توانایی خود مسایل و چالش های پیش روی خود را شناسایی نموده و با تکیه بر علم و دانش برای رفع آنها برنامه ریزی و اقدام نماید، لذا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و ضرورت استفاده موثر از گروه های نخبگانی در سراسر کشور اعم از اساتید دانشگاه، دانشجویان، طلاب و پژوهشگران و جوانان فعال در مجموعه های دانش بنیان و نوآور هسته های تخصصی محرومیت زدایی و توانمندسازی در سراسر کشور شکل گرفته است.

مدیرکل مطالعات و پژوهش های کمیته امداد امام(ره) افزود: شکل گیری میزهای مشورتی، برگزاری برنامه های متعدد در دانشگاه ها و حوزه های علمیه با موضوعات فقرزدایی، توانمندسازی، خیر و احسان، استفاده از ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری این بخش ها، پایش وضعیت فقر در مناطق مختلف و ارائه راهکارهای موثر، شناسایی علل و عوامل مولد فقر، مزیت سنجی مناطق، استعداد سنجی گروه های هدف، برنامه ریزی برای توانمندسازی افراد و اجرای اقدامات پژوهشی کاربردی را، بخش دیگری از اهداف شکل گیری این هسته ها برشمرد.

حسینی خاطر نشان کرد: به جهت علاقه همه گروه های نخبگانی جامعه به موضوعات خیر و نیکوکاری و شناخت دقیق آنان از وضعیت فقر در جامعه و همچنین توانایی های موجود برای رفع آنها شاهد استقبال خوب و موثر دانشگاه ها، حوزه های علمیه، پارک های علم و فناوری و گروه های خلاق و نوآور است. وی به این نکته اشاره نمود: با همکاری و مشورت این مجموعه ها و ایده اساتید دانشگاه و دانشجویان، ساماندهی اساتید، دانشجویان و طلاب کشور برای فعالیت های مختلف در زمینه های محرومیت زدایی و اقدامات نیکوکارانه شروع شده و تا پایان سال جاری بیش از شش هزار نفر از این طلاب و دانشجویان برای انجام این نوع اقدامات ساماندهی می شوند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.