گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 317762

اختصاص ۴هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از سیل

هیئت وزیران با اختصاص ۳۹هزار و ۲۱میلیارد ریال برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل سال ۱۳۹۸ در سطح ملی و استان‌های حادثه‌دیده کشور موافقت کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، هیئت وزیران در جلسه 2 تیر 1398 به‌پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور با تخصیص مبلغ 39 هزار و 21 میلیارد ریال به‌صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل سال 1398 در سطح ملی و استان‌های حادثه‌دیده کشور موافقت کرد.

براساس این مصوبه مبلغ 15 هزار میلیارد ریال بابت خسارت‌های ناشی از سیل به زیرساخت‌های حوزه راه و ترابری، مبلغ 10 هزار میلیارد ریال بابت خسارت‌های ناشی از سیل به تأسیسات و زیرساخت‌های شهری و روستایی و مبلغ 14 هزار و 21 میلیارد بابت خسارت‌های ناشی از سیل به زیرساخت‌های وزارت نیرو تخصیص یافت.

گفتنی است توزیع اعتبارات ملی و استانی بر اساس ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام می‌گردد.

همچنین دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط موظفند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات یادشده را در مقاطع زمانی سه‌ماهه به وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران کشور) و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال و اطلاعات عملکردی خود را در سامانه جامع امداد و بازسازی دولت (سجاد) درج نمایند.

افزون بر این، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌های مربوط مکلفند ضمن نظارت بر روند پیشرفت فیزیکی، گزارش عملکرد اعتبارات مذکور را در مقاطع زمانی سه‌ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه نمایند تا آن سازمان متناسب با عملکرد، تخصیص اعتبارات مذکور را به دستگاه اجرایی مرتبط ابلاغ نماید.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.