گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 318805

دانشگاه فردوسی مشهد مشاور عالی طرح مثلث توسعه اقتصادی می‌شود

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: بر اساس توافق حاصل شده با مدیران دانشگاه فردوسی مشهد، این مرکز در طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به عنوان مشاور عالی فعالیت می‌کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، جلسه هم اندیشی نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان با دانشگاه فردوسی مشهد به منظور بررسی طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، بیان وظایف و مأموریت‌های نهاد مردمی و ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در قالب این طرح برگزار شد.

دکتر بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در این جلسه گفت: طرح استاندار محترم به عنوان یک مدل توسعه‌ای با توجه به شرایط فعلی جامعه بسیار ارزشمند است اما در اضلاع مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی باید جایگاه دانشگاه و مجامع علمی پررنگ‌تر دیده شود.

مدیر اندیشکده مرکز توسعه فناوری‌های پیشرفته دانشگاه فردوسی مشهد هم در ادامه گفت: این طرح به عنوان فرصتی برای هم اندیشی و تأملی بر روی موضوعات کلیدی توسعه‌ای در استان است و به عنوان الگویی درونزا با تکیه بر منابع داخلی، توسعه را از سطح خرد شروع و به سطح کلان گسترش می‌دهد.

دکتر یوسفی افزود: واکاوی طرح‌های گذشته، تجزیه و تحلیل دقیق علل موفقیت و ناکامی طرح‌های مشابه و توجه ویژه به ریشه‌یابی دلایل عدم موفقیت رونق تولید در استان ضروری است و بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

مدیرگروه دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد هم با اشاره به برخی از نقاط قوت طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی گفت: استفاده از الگوهای توسعه روستایی سایر کشورها و بهره‌گیری از سرمایه‌های معنوی در اضلاع مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، هدفی معقول و استراتژیک است.

دکتر خداپرست با اشاره به تعریف جایگاه ویژه برای فرمانداران و بخشداران در الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی افزود: نقش معین به عنوان توسعه گر اقتصادی فرهنگی و توجه ویژه به آن و توجه ویژه به ظرفیت نمایندگان مجلس از جملات نقاط قوت این طرح به شمار می‌رود.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی هم در بخش پایانی این جلسه گفت: با توجه به نقش ویژه جامعه علمی در توسعه همه جانبه استان، دانشگاه فردوسی مشهد در ساختار مثلث توسعه اقتصادی به عنوان مشاور عالی به رسمیت شناخته می‌شود.

علی اکبر لبافی با بیان اینکه تعهدات دانشگاه فردوسی مشهد در قالب تفاهم نامه‌ای با نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی اجرایی خواهد شد، افزود: جلسه بسیار خوبی برگزار شد چرا که نقاط ضعف و قدرت مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی از نگاه اساتید دانشگاه مطرح و کلیات مدل در شرایط موجود مثبت ارزیابی شد.

وی همچنین گزارشی از چگونگی و دلایل ارائه مدل طرح مثلث اقتصادی فرهنگی و اقدامات صورت گرفته تاکنون و نقش و مأموریت‌های نهاد مردمی و ضرورت استفاده از نظرات و پیشنهادات دانشگاهیان به صورت تصویری و ابعاد مختلف مدل و تفاوت آن با مدل‌های قبلی و تطبیق با برخی کشورها به جلسه ارائه کرد.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.