گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 318943

رتبه دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی ایران در جمع برترین‌های علوم طبیعی

رتبه ۸۰ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی ایران در رتبه بندی ۲۰۱۹ «نیچرایندکس» اعلام شد. در این رتبه بندی موسسات و دانشگاه های جهان بر پایه پژوهش های با کیفیت در علوم طبیعی درجه بندی شده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل ازمهر، رتبه بندی ۲۰۱۹ «نیچرایندکس» دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی که تحقیقاتی با کیفیت برتر در زمینه علوم طبیعی و موضوعات علوم زیستی، شیمی، فیزیک و علوم زمین و زیست محیطی در سال ۲۰۱۸ داشته‌اند را مورد بررسی قرار داده است.

این رتبه بندی بر اساس تولیدات علمی نهادها نرمال سازی شده است و یک درصد تولید علم را در نظر گرفته است.

فهرست ۲۰۱۹ داده های شاخص از ۱ ژانویه ۲۰۱۸ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ را شامل می شود.

این رتبه بندی نرمال شده سهم خروجی پژوهش های با کیفیت بالا در موسسات تحقیقاتی در علوم طبیعی را ارزیابی کرده است. پایگاه «نیچر ایندکس» از سال ۲۰۱۳ به رتبه‌بندی موسسات و دانشگاه های جهان در علوم مختلف اقدام کرده است.

فهرست ۱۰ دانشگاه و مرکز پژوهشی برتر دنیا

در فهرست ۵۰۰ مرکز برتر نامی از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ایرانی نیست اما در بخش غرب آسیا از تعداد ۲۷۴ دانشگاه و مرکز پژوهشی در این منطقه، ۸۰ مرکز ایرانی در این جمع حضور دارند.

پژوهشگاه دانش های بنیادی ایران در رده ۸، دانشگاه تربیت مدرس در رده ۱۱، دانشگاه شیراز در رده ۱۳، دانشگاه تهران در رده ۱۶، مرکز تحقیقات نجوم و اخترفیزیک مراغه در رده ۱۷ و دانشگاه شهید بهشتی در رده ۱۹ قرار دارند.

فهرست ۱۵ دانشگاه و مرکز پژوهشی ایرانی اول در رده بندی نیچر ایندکس (منطقه غرب آسیا)

در رده بندی منطقه غرب آسیا ۸۰ دانشکده، دانشگاه، مرکز تحقیقاتی، بیمارستان، پژوهشکده و پژوهشگاه از ایران حضور دارند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.