گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 319218

واکنش سپند امیرسلیمانی به پویش «صاحبخانه خوب»:

با کاهش ممیزی‌ها می‌توانیم درباره معضل اجاره‌نشینی سریال تولید کنیم

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: سیر از حال گرسنه خبر ندارد و صاحبخانه از حال مستأجر و برای همین است که بسیاری از مردمان عادی نیز از حال هنرمندان بی خبرند و در تصورات خویش هنرمندان را غرق در مکنت می‌دانند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، سپند امیرسلیمانی بازیگر تلویزیون و سینما با رد شایعات درباره صاحبخانه بودن تمامی هنرمندان گفت: این فضا و این فکرهایی که مردم در مورد هنرمندها دارند عجیب نیست ولی واقعیت این است که فقط یک درصد هنرمندان پنت هاوس نشینند و مابقی به سختی روزگار میگذرانند و مجبورند به مانند تمام گرفتاران مدام با صاحبخانه ها کلنجار بروند.

این بازیگر طناز با اشاره به تجربه شخصی خودش بیان داشت: چند روز پیش شخصی در یک موتور جستجوی اینترنتی و براساس کارهایی که من کرده ام، تخمینی از از ثروت من پیدا کرد! باورتان میشود که این تخمین حدود دوازده میلیون دلار بود یعنی گوگل ثروت مرا نزدیک به دوازده میلیون دلار تخمین زده بود. من هم به شوخی گفتم بهشان بگویید علی الحساب صد هزار دلار بهم بدهند!

بازیگر "نهنگ عنبر" ادامه داد: خیلیها نمیدانند که هنرمندان حتی بابت کارهای پرفروش یک دهه قبلشان هم طلبکارند و دستشان نیز به جایی بند نیست. برای همین است که بسیاری از آنها اجاره نشینند و باید کلی بدوند که شرایط زندگی روتینی داشته باشند.

سپند امیرسلیمانی درباره نقش پویشهای مردمی نظیر "صاحبخانه خوب" در بهبود اجاره نشینان گفت: همین که تابوشکنی شده تا نقد صریح شکل گیرد خیلی خوب است چون نمیشود برای صنف خاص قداست قائل شد و نقدش نکرد. هنرمندان نیز باید از چنین پویشهایی حمایت کنند چون آنها نیز جزیی از جامعه هستند و اگر مشکل اجاره نشینی حل شود مشکل همگان حل شده است.

بازیگر مجموعه طنز"من یک مستاجرم" تاکید کرد: سالها پیش در "من یک مستأجرم" بازی کردم که با زبان طنز از دردسرهای اجاره نشینان میگفت. با راه اندازی "صاحبخانه خوب" باید به تدریج صحبت رک و راست درباره معضل اجاره نشینی از دایره خطوط قرمز خارج شود و ممیزیها کم و کمتر شود تا سریال سازان هم به این مضامین وارد شوند و درباره آن داستان پردازی کنند بلکه در درازمدت هم که شده اوضاع اجاره نشینها بهبود یابد.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.