گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 319327

دعوت از فعالان جهادی کشور برای حضور در استان کهگیلویه و بویر احمد

محمد مهدی قاسمی مسئول گروه های جهادی معین استان کهگیلویه و بویراحمد از فعالین جهادی در آستانه اردو جهادی انجمن اسلامی انشجویان مستقل دانشگاه یاسوج از فعالین جهادی دعوت نمود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ محمد مهدی قاسمی مسئول گروه های جهادی معین استان کهگیلویه و بویراحمد از فعالین جهادی در آستانه اردو جهادی انجمن اسلامی  انشجویان مستقل دانشگاه یاسوج از فعالین جهادی دعوت نمود. متن این دعوتنامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از دو ماه از تابستان باقی مانده است و جهاد همچنان ادامه دارد. گروه های جهادی در سراسر کشور شروع به فعالیت کرده اند لکن استانی که در کشور، کمتر کسی نام آن را به خوبی بلد است، استان کهگیلویه وبویراحمد است.

سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد را ظرفیت گردشگری فراگرفته است. این استان که در همسایگی استان های توانمند فارس و اصفهان قرار دارد، به دلیل ظرفیت های گردشگری، پایتخت طبیعت ایران نامیده شده و با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه ی آب، نفت و گاز و عهده دار 20 درصد از تولید نفت کشور، اما همچنان گرد و غبار محرومیت بر چهره ی استان مشاهده می شود.
استان کهگیلویه و بویر احمد دارای یک درصد از جمعیت کشور و دارای پنج درصد از جنگل کشور است. معادن شهرستان های چهارگانه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده می تواند استان را از محرومیت نجات بدهد.

مردان بخش های محروم این استان، عمدتا در استان های دیگر مشغول کارند و اقتصاد روستایی بر دوش زنان است، درحالی که با بودجه ی بسیار اندک، توان راه اندازی شغل های زیادی برای مردان در همین استان است.

بیش ز 100 هزار نفر در یاسوج حاشیه نشین هستند و این، بیشتر از اینکه نتیجه ی کمبود بودجه باشد، متوجه سوء مدیریت ها و عدم توجه مدیران ارشد این استان است. در بخش هایی از این استان به وفور یافت می شود که هنوز راه های مواصلاتی شان تا شهر ها خراب و حتی کمترین امکانات ارتباطی، بهداشتی و فرهنگی را ندارند. دختران زیلایی بعد از دوران ابندایی به دلیل کمبود زیرساخت های آموزشی و فقر، ترک تحصیل میکنند.

محمد مهدی قاسمی دبیر کل انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج در پایین اشاره کرد: بیشترین آثار مخرب فقر بر روی شیرزنان و دختران استان است که اولین آثارش، در بعد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قابل مشاهده می باشد. بیش از 400 هزار دختر بازمانده از ازدواج در روستاهای استان شناسایی شده اند که این میتواند در آینده، خطرات جدی را متوجه استان کند.

بیش از هرچیز، استان کهگیلویه وبویر احمد نیازمند جهاد فرهنگی است تا بتواند با روشی صحیح نیازمندی های خود را تشخیص داده و در صدد رفع آنها باشند.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج از همه ی افرادی که در سطح کشور در حوزه های فرهنگی، پزشکی، عرانی، کشاورزی و ... توانایی دارند دعوت به عمل می آید برای کارهای جهادی ، این استان را انتخاب کنند تا در تابستان داغ، هم از هوای مطبوع کهگیلویه و بویر احمد استفاده کنند و هم نیازمندی های عمده ی استان را برطرف کنند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.