گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 319499

مصاحبه بیش از ۳۰ هزار نفر در دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

بیش از ۳۰هزار مصاحبه برای داوطلبان دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از امروز انجام می‌شود که دانشگاه آزاد اسلامی برای رفاه داوطلبان آن را به صورت متمرکز برگزار می‌کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از آنا، صبح امروز مصاحبه دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در ۳۳ رشته علوم انسانی در بلوک‌های یک و دو آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات آغاز شد.

مصاحبه‌های دوره دکتری داوطلبان به مدت سه هفته تا ۱۰ مرداد ادامه دارد. هفته اول مختص داوطلبان گروه علوم انسانی با ۱۱ هزار شرکت‌کننده است.

به زودی زمان مصاحبه ۲۰ هزار نفر دیگر از طریق سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود.

در آزمون دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ۳۲ هزار و ۱۹۸ نفر دعوت به مصاحبه شده‌اند که به‌صورت متمرکز در شهر تهران و واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود.

مصاحبه‌ها در هر روز در چهار بازه زمانی با حضور ۵۰۰ نفر برگزار می‌شود. پایان هر روز فرآیند ثبت نمرات در قرنطینه انجام می‌شود و نمره داوطلبان در سامانه ثبت خواهد شد.

مصاحبه‌های دوره دکتری سال ۹۶ در دانشگاه آزاد اسلامی در واحدها به‌صورت مستقل برگزار می‌شد. برخی از داوطلبان در آن زمان حتی به ۲۷ استان برای مصاحبه دعوت می‌شدند. بسیاری از داوطلبان به دلیل سخت بودن رفت و آمدها، از بسیاری از اولویت‌های خود صرف‌نظر می‌کردند.

در سال ۹۷ نیز مصاحبه‌ها به‌صورت منطقه‌ای برگزار شد. در آن زمان نیز برخی از داوطلبان به ۱۰ منطقه برای مصاحبه دعوت می‌شدند. داوطلبان باز هم به دلیل سخت بودن رفت و آمد از برخی از اولویت‌های خود چشم‌پوشی می‌کردند. اکنون که مصاحبه‌ها به‌صورت متمرکز در واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود، داوطلبان دیگر با دشواری‌های آن زمان روبه‌رو نیستند و می‌توانند برای هر تعداد کُد رشته پذیرفته شده، یک مصاحبه انجام دهند.

گفتنی است ۲ هزار استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با ثبت نام در سامانه اختصاصی دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر کشور جهت مصاحبه از داوطلبان مقطع دوره دکتری حضور خواهند داشت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.