گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 319682

رقابت دانشگاه‌های سطح یک در جذب دانشجوی خارجی

رییس واحد بین الملل دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: در شرایط فعلی رقابت جدی بین دانشگاه های سطح یک در جذب دانشجوی بین المللی وجود دارد لذا باید به گونه ای عمل شود که در این رقابت به اهداف خود نائل شویم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ دکتر شجاع الساداتی رئیس واحد بین الملل در نشست شورای دانشگاه آخرین وضعیت جذب دانشجویان بین المللی را تشریح کرد و گفت: بین المللی شدن دانشگاه‌ها و جذب دانشجوی بین المللی یک انتخاب نیست بلکه یک تکلیف است که در برنامه ۵ ساله ششم توسعه مصوب شده و باید دانشگاه‌های کشور تا پایان این برنامه، حدود ۷۰ هزار دانشجوی بین المللی داشته باشند که طبق بررسی‌های صورت گرفته سهم پیشنهادی برای دانشگاه تربیت مدرس، ۱۵۴۴ دانشجوی بین المللی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۰ دانشجوی بین المللی در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به تحصیل هستند و ما باید هوشیار باشیم و بتوانیم برای جذب دانشجویان مستعدی که در کشورهای همسایه داریم به خوبی استفاده نمائیم.

وی افزود: در حال حاضر شروع فرایند پذیرش دانشجویان بین المللی از واحد بین الملل انجام می‌شود و سپس جهت بررسی به دانشکده‌ها ارسال می‌شود که دانشکده‌ها ۳ هفته فرصت دارند تا پرونده علمی دانشجو را بررسی و نتیجه را به واحد بین الملل ارسال نمایند که با توجه به افزایش حجم تقاضا، این زمان باید کوتاه‌تر شود تا در صورت حائز شرایط بودن دانشجو به معاونت آموزشی برای صدور پذیرش نهایی اقدام شود. در شرایط حاضر رقابت جدی بین دانشگاه‌های سطح یک در جذب دانشجوی بین المللی وجود دارد لذا باید به گونه‌ای عمل شود که در این رقابت به اهداف خود نائل شویم.

رئیس واحد بین الملل دانشگاه تصریح کرد: امسال آمار دانشجویان بین المللی متقاضی برای تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس به ویژه از کشور عراق نسبت به سال گذشته افزایش چند ده برابری داشته است که این امر با توجه به اضافه شدن دانشگاه تربیت مدرس در فهرست ده دانشگاه ایرانی مورد تأیید وزارت علوم عراق صورت گرفته است. باید از این فرصت تاریخی نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر شجاع الساداتی اختصاص فضای اداری مناسب و متمرکز به تمام امور بین الملل و مرکز آموزش زبان فارسی، چابک سازی فرایندها، ساماندهی شهریه‌ها، ایجاد خوابگاه مناسب برای دانشجویان خارجی و ورود معاونت فرهنگی در برنامه ریزی دانشجویان بین الملل را از جمله اقدامات مهم جهت بهبود وضعیت جذب دانشجوی بین الملل در دانشگاه عنوان کرد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.