گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 320707

خبر جدید از پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین چالش های مالی وزارت آموزش و پرورش را پاداش بازنشستگی فرهنگیان عنوان کرد و گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۷ بازنشستگان فرهنگی بیش از ۴هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که پرداخت نشده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مهرداد خان‌ماکو در گردهمایی روسا و مدیران آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در سالن اجلاس باشگاه فرهنگیان بیان کرد: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد آموزشی کشور است ولی متاسفانه، سهم آموزش و پرورش از بودجه کم است و 98.2 درصد بودجه وزارت آموزش و پرورش نیز صرف هزینه های پرسنلی می شود.

وی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا از آبان ۹۷ دچار مشکل در بودجه ادارات هستیم.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین چالش های مالی وزارت آموزش و پرورش را پاداش بازنشستگی فرهنگیان عنوان کرد و گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۷ بازنشستگان فرهنگی بیش از ۴هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که پرداخت نشده است و حتی از پاداش بازنشستگی سال 96 نیز بدهی داریم.

خان ماکو در ادامه گفت: در حال حاضر در آموزش و پرورش دو موضوع مهم را داریم که یکی از این دو موضوع، رتبه بندی معلمان است که امیدواریم با اعتباری که دولت محترم در قالب بودجه 98 پیش بینی کرده است نسبت به اجرای رتبه بندی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دوم که موضوع روز و جاری فرهنگیان محترم است، بحث اضافه کاری فرهنگیان شاغل در بخش اداری است که از خزانه درخواست شده است تا ملبغ مورد نظر تامین و در اختیاز وزارت آموزش و پرورش قرا گیرد تا بر اساس معادله علمی توزیع اعتبارات بین ادارات کل استان‌ها توزیع می‌شود.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه ما تابع سیاست‌های وزارت هستیم و تمام بخشنامه‌ها و دستور مقام عالی وزارت بر این تاکید دارند که اخذ هرگونه وجه ثبت نامی در مدارس دولتی ممنوع است.

خان ماکو تصریح کرد: وظیفه وزارت نیز این است که نسبت به تامین سرانه مدارس اقدام کند که این تامین در دو بخش می تواند روی دهد که یکی تامین نقدینگی که بر اساس شاخص ها به مدارس اختصاص می یابد و دیگری به شکل کمک های غیر نقدی است که از طریق اداره کل انجام می گیرد.

وی با بیان این که ملبغ مورد نیاز سرانه مدارس ۳۴۹ میلیارد تومان است که دولت فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد آن را تخصیص می دهد، گفت: ما در ستاد به دنبال افزایش ردیف بودجه سرانه مدارس هستیم و سازمان برنامه و بودجه نیز قول های لازم در این خصوص را داده است و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش نیز به جد پی گیر این موضوع هستند.

مدیرکل بودجه وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: طرح رایگان بودن هزینه حامل‌های انرژی در مدارس در بودجه سال 97 پیش بینی شده بود که به دلیل دیر ابلاغ شدن بخشنامه از طرف شرکت‌های برق، آب و گاز با تاخیر اجرایی شد.

خان ماکو افزود: از ابتدای سال 98 کارگروه متشکل از امور انرژی، سازما ن برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و آیین نامه مربوطه تهیه شده و طبق الگوی مصرف که از طرف این سه شرکت ارایه شده است آخرین اصلاحات هفته قبل انجام شده و امسال این طرح در قالب 100 میلیارد تومان اعتبار اجرایی می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.