گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 320785

اعزام ۶۱ استاد دانشگاه تهران به دوره فرصت مطالعاتی خارج از کشور

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۶۱ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران طی سال‌های ۹۳ تا ۹۷ به دوره فرصت مطالعاتی خارج از کشور اعزام شده‌اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، هشتاد و هفتمین نشست شورای بورس دانشگاه علوم پزشکی تهران با ارائه گزارش پنج ساله سفر‌های اعزام به خارج از کشور و با حضور عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران ومعاونان بین‌الملل، آموزش، تحقیقات و فناوری و دانشجویی دانشگاه، روسای دانشکده‌ها برگزار شد.

رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارش مصوبات شورای بورس دانشگاه در سال ۹۷ را ارائه کرد و گفت: طی سال گذشته ۲۰ درخواست فرصت مطالعاتی خارج از کشور، ۱۰ مورد مأموریت آموزشی خارج از کشور، ۲۱ درخواست مأموریت آموزشی داخل کشور و دو مورد سفر برنامه‌ریزی‌شده به تصویب شورای بورس رسیده است.

کردی تاکید کرد: در سال ۹۷ دستورالعمل‌های اعزام به خارج از کشور دانشگاه مورد بازبینی قرار گرفت و به دلیل نوسانات ارزی، پرداخت ریالی جایگزین دلاری شد.

معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارائه گزارش آماری شرکت اعضای هیئت علمی دانشگاه در سفر‌های اعزام به خارج از کشور طی پنج سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: از سال ۹۴ تا پایان سال ۹۷ به ترتیب ۱۳۴، ۱۱۸، ۱۱۷ و ۱۴۷ نفر از اساتید دانشگاه در کنگره‌های خارج از کشور شرکت کرده‌اند. این در حالی است که در مجموع ۶۱ عضو هیئت علمی طی سال‌های ۹۳ تا ۹۷ به دوره فرصت مطالعاتی خارج از کشور اعزام شده‌اند.

وی با بیان اینکه دستورالعمل دوره فرصت مطالعاتی خارج از کشور دانشجویان و دستیاران دانشگاه در سال ۹۵ مصوب شد، تاکید کرد: تا پایان سال گذشته ۳۶ نفر امکان شرکت در این دوره را به دست آورده‌اند. با تصویب دستورالعمل سفر‌های برنامه‌ریزی‌شده در سال ۹۴، به طور میانگین سالانه شش مورد سفر فردی و گروهی انجام شده است.

کردی مجموع اعزام به مأموریت آموزشی خارج از کشور در پنج سال اخیر را ۵۹ مورد اعلام کرد و بیان کرد: مأموریت آموزشی بیش از ۱۰ روز بنا بر درخواست متقاضیان، با مصوبه شورای بورس دانشگاه و بدون پرداخت هزینه صورت می‌گیرد.

در ادامه نشست هشتاد و هفتم، ۱۲ درخواست مأموریت آموزشی خارج از کشور، ۸ درخواست دوره فرصت مطالعاتی خارج از کشور و تمدید آن و یک درخواست مأموریت آموزشی داخل کشور مطرح شد که با همگی آن‌ها موافقت به عمل آمد.

همچنین دو درخواست سفر برنامه‌ریزی‌شده دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی و یک مورد درخواست بورس تحصیلی داخل کشور براساس اعلام نیاز پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم نیز ارائه شد که مورد موافقت اعضای شورای بورس دانشگاه قرار گرفت.

براساس بخشنامه وزارت بهداشت از این پس تمامی تقاضا‌های اعزام به خارج از کشور دانشگاه باید با مجوز این وزارتخانه انجام شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.