گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 321031

تشکیل قرارگاه جامع جهادی در سازمان بسیج

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: دانشجویان براساس نظام‌نامه اردوهای جهادی باید بیمه باشند، در غیر این صورت سازمان بسیج دانشجویی برای این اردوهای جهادی حکم مأموریت صادر نمی کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از سازمان بسیج دانشجویی، «محمدجواد نیک‌روش» با تاکید بر این نکته که دانشجویان فعالیت‌های جهادی خود را ذیل گروه‌های سپاه و بسیج انجام دهند، اظهار داشت: دانشجویان در اردوهای جهادی که با نظارت مجموعه سپاه و بسیج از طریق بسیج دانشجویی برنامه‌ریزی و اجرا شود، زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه نظام‌نامه جامع برای برگزاری اردوهای جهادی وجود دارد، ادامه داد: دانشجویان بر اساس این نظام‌نامه باید بیمه شوند در غیر این صورت سازمان بسیج دانشجویی حکم مأموریت برای برگزاری اردو صادر نمی‌کند.

تشکیل قرارگاه جامع جهادی در سازمان بسیج
وی با اعلام خبر تشکیل قرارگاه جامع جهادی در سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: این قرارگاه با هدف هم‌افزایی بین اقشار مختلف بسیج برای بازسازی مناطق سیل‌زده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه محوریت اصلی این قرارگاه، بسیج دانشجویی است، گفت: قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده کارگروه‌های متعددی دارد که یکی از کارگروه‌های آن جهادگران است. سازمان بسیج دانشجویی مسئولیت کارگروه جهادگران را برعهده دارد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور درباره علت اصلی تشکیل قرارگاه جامع جهادی در بسیج مستضعفین عنوان کرد: بر حسب تجربه بعد از فروکش کردن موج خبری پیرامون حوادث یا بلاهای طبیعی که داخل کشور رخ می‌دهد تقریباً میزان حضور دستگاه‌های مختلف و مسئولان برای بازسازی منطقه آسیب‌دیده کاهش پیدا کرده و به دست فراموشی سپرده می‌شود. بسیج برای حضور مداوم در این مناطق این قرارگاه را راه‌اندازی کرده است. نیک‌روش اذعان کرد: نیروی انسانی مهم‌ترین بخش کارگروه جهادی است و قشر دانشجویی متولی برگزاری اردوهای جهادی به طور ویژه در دانشگاه‌هاست.

پیگیری برای شهید محسوب کردن دانشجویان فوت کرده
نیک‌روش در پاسخ به این پرسش که آیا دانشجویانی که در مراحل برگزاری اردوهای جهادی فوت می‌کنند، شهید محسوب می‌شوند یا خیر، گفت: بسیج دانشجویی این مسئله را در کمیسیون‌های مربوطه به صورت جدی مطرح کرده و پیگیر است. موافقت‌های اولیه برای طرح شهید دانستن دانشجویان جهادی فوت شده صورت گرفته و امید است در آینده نزدیک این موضوع به تصویب نهایی بنیاد شهید برسد.

هزینه درمان دانشجویان را بیمه پرداخت می‌کند
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور درباره دانشجویانی که در جریان برگزاری اردوهای جهادی دچار آسیب‌های منجر به نقض عضو می‌شوند، نیز یادآورشد: دانشجویان طبق ضابطه و قوانین نظام‌نامه اردوهای جهادی زیر پوشش بیمه هستند و تمامی مخارج درمان توسط بیمه به فرد پرداخت می‌شود. بسیج دانشجویی در تمامی مراحل و تا بهبود کامل با دانشجو در ارتباط است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.