گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 321072

اعلام جزئیات تفکیک وظایف پژوهشی دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تفکیک وظایف و مسئولیت‌های پژوهشی در پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و معاونت‌های موضوعی این دانشگاه را ابلاغ کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایلنا، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تفکیک وظایف و مسئولیت‌های پژوهشی در پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و معاونت های موضوعی دانشگاه آزاد اسلامی را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

براساس بندهای این بخشنامه؛ امور مربوط به پژوهانه اعضای هیأت علمی برعهده پژوهشگاه است و مرجع بررسی و تشخیص ضرورت و صلاحیت راه‌اندازی نشریه، معاونت های موضوعی هستند. پایش و اعتبارسنجی نشریات علمی، صدور و لغو مجوز و امور زیرساختی نشریات علمی نیز برعهده پژوهشگاه است.

طبق این بخشنامه، فرصت های مطالعاتی پس از تأیید معاونت های موضوعی برحسب سیاست های مربوطه، امور مربوط به تشویق مقالات، صدور مجوز برگزاری همایش های علمی ملی و بین‌المللی پس از تأیید معاونت های موضوعی و صدور مجوز برای شرکت در همایش های بین‌المللی برعهده پژوهشگاه است.

همچنین امور طرح های برون دانشگاهی، کمیسیون انتشارات علمی و امور کتابخانه ها، امور کارگاه ها و آزمایشگاه های دانشگاه و امور مربوط به برگزاری و شرکت در جشنواره ها، مراسم هفته پژوهش و نمایشگاه های دستاوردهای پژوهشی برعهده پژوهشگاه است.

در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: امور طرح های تحقیقاتی غیر از پایان‌نامه که توسط اساتید (به عنوان پژوهشگر) در قالب طرح های درون دانشگاهی ارائه می شوند، از فعالیت های پژوهشگاه تعریف می شود و ارزیابی طرح های تحقیقاتی دانشجویی برعهده باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است.

در این بخشنامه تأکید شده است: امور تألیف کتب درسی برعهده معاونت های موضوعی است، اما تألیف کتب علمی غیردرسی بهده پژوهشگاه خواهد بود.

براساس بندهای این بخشنامه؛ تأسیس و عضویت در انجمن های علمی اساتید برعهده معاونت های موضوعی است. انجمن های علمی دانشجویی جزو فعالیت های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تعریف می شود و با توجه به اینکه برنامه علمی به دبیرخانه پایش واگذار شده و دبیرخانه پایش در پژوهشگاه مستقر است، بحث قطب های علمی به پژوهشگاه واگذار می شود. همچنین شرکت در workshopهای تخصصی داخل کشور و برگزاری آن برعهده پژوهشگاه و دبیرخانه پایش است.

همچنین تمامی امور رساله ها و پایان‌نامه های دانشجویی برعهده معاونت های موضوعی بوده و امور مربوط به مسابقات علمی برعهده باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری