گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 321170

مریم نظری

عملیاتی که نشانه عزت بود

آیندگان در کتاب تاریخ ذلت دشمنان ما را با افتخار خواهند خواند، روزگاری چون امروز که شیطان بزرگ از آسمان و روباه‌ پیر از دریا با پیشرفته ترین امکانات در برابر اندیشه‌ی مقاوت ایرانیان سر تعظیم فرود آوردند.

خبرنامه دانشجویان ایران: مریم نظری*//  زمانی که خبر متوقف شدن نفتکش حامل سوخت جمهوری اسلامی ایران توسط سربازان بریتانیای صغیر شنیده شد، انتظار می رفت یک پاسخ محکم از جانب وزارت خارجه در داخل برای نشان دادن حداقلی‌ترین واکنش نسبت این جسارت منتشر گردد، علی رغم تبیین درخواست‌ جنبش دانشجویی از این وزارتخانه متاسفانه هیچ پاسخی از جناب وزیر بجز چند توییت کوتاه دریافت نشده‌است. عواقب این انفعال را می توان در ورود بدون اجازه‌ی (stenalmpero) نفتکش انگلیسی به تنگه‌ی هرمز مشاهده کرد، خاموش کردن دستگاه موقعیت یاب، تجاوز به مرز‌های آبی و عدم توجه به هشدار‌ های متعدد  نیروی دریایی نشان از این دارد که چهره‌ای خلاف آنچه که باید، در سطح بین‌الملل از جمهوری اسلامی ایران تبیین شده است، قدرت و توان فزاینده نیروهای مسلح با دیپلماسی مذاکره و نرم خویی و تن دادن به خسران‌های بزرگی چون برجام کاملا متناقض است. ملت ما ، به غیرت و فرهنگ چندهزارساله‌ی خود میبالد و در مقابل سفاکان سر خم نمیکند، راه مبارزه با استعمار را از دیرباز تاریخ با رئیسعلی دلواری‌ها آغاز کرده و با پاسداشت خون شهید محمد ناظری‌ها ادامه می دهد.

آیندگان در کتاب تاریخ ذلت دشمنان ما را با افتخار خواهند خواند، روزگاری چون امروز که شیطان بزرگ از آسمان و روباه‌ پیر از دریا با پیشرفته ترین امکانات در برابر اندیشه‌ی مقاوت ایرانیان سر تعظیم فرود آوردند.

مشاهده‌‌ی غرش قایق‌های شیردلان ایرانی در اطراف نفتکش، افول پرچم ملکه‌پیر، کوبش چکمه‌های سربازان ایرانی در عرشه‌ی نفتکش و از همه مهم‌تر پخش ندای اذان بر بلندای این نفتکش بار دیگر به ما ثابت کرد دور نیست زمانیکه تفکر انقلاب اسلامی به قلب لندن صادر شده است.

این عملیات پیروزمندانه حاصل یک وحدت دشمن شکن است که دولت با شکایت از این تجاوز آغازکرد، سپس سربازان نیروی دریایی، قدرتمندانه در میدان حاضر شدند. اندیشه‌ مقاومت  و وحدت بین مسئولین رمزعبور ما از تمام موانع و مشکلات کوچک و کلان است.

یکی از آثار و نمودهای این اقتدار در آب‌های خلیج فارس را می توان توقف تمام نفتکش ها‌ی حاضر در نزدیکی مرز آبی ایران برشمرد.

نکته‌ی قابل تامل، تغییر ادبیات انگلیس در سطح بین الملل است که تنها در کمتر از ۴ دهه تفاوت بسیار بزرگی کرده‌است. وزیر خارجه اسبق انگلیس امروز با ادبیاتی که جمهوری اسلامی صحبت می کند کشورش را خطاب می کند، آن را «روباه مکار و استعمار گر» می نامد و اعتقاد دارد انگلیس لایق عصبانیت از جانب مردم ایران است.

داستان تلخ غارت چاه‌های نفت‌‌مان در مسجد سلیمان و مرگ مظلومانه‌ چندین میلیون ایرانی بعلت قحطی و طاعون انگلیسی و هزاران جنایت دیگر را از حافظه‌مان پاک نخواهیم کرد. این امر بر همگان مبرهن است که رنگ پرچم دشمن برای ما فرقی نمیکند آنکه قصد تجاوز به حریم مقدس ایران را داشته باشد پاسخی جز برخورد قاطع ندارد چرا که ما از خون پاک جوانان‌مان برای بدست آوردن این اقتدار هزینه‌ کرده ایم. شاگردان ولایت سرمشق خود را به خوبی یادگرفته‌اند. «دوران بزن درو تمام شده است، امروز اگر یکی بزنید ده تا میخورید»

*عضو شورا مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان (عضو دفتر تحکیم وحدت) دانشکده فنی دکتر شریعتی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.