گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 323813

احتمال پیروزی ائتلاف قالیباف و احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس!

پیش‌بینی می‌شود چنانچه بین آقای احمدی‌نژاد و آقای قالیباف وحدت و همدلی صورت پذیرد، یک جریان سوم اثرگذار و فراگیر در سطح کشور به وقوع خواهد پیوست.

خبرنامه دانشجویان ایران: حسن بیادی، عضو جبهه پیشرفت گفتگویی را با خبرآنلاین داشته است که مهمترین بخش های ان به شرح زیر است:

آقای بیادی گفته می‌شود که جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، در جلسات جامعه روحانیت مبارز شرکت می‌کند. این به معناست که شما محوریت جامعه روحانیت را در انتخابات مجلس پذیرفته‌اید؟
جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با ۱۶ حزب دارای پروانه و ۶ حزب دارای پروانه موقت فعالیت می‌کند و درباره حضور در انتخابات و مسائل سیاسی طبق مرامنامه و اساسنامه خود در سطح کشور فعالیت می‌کند. به دلیل اینکه جامعه روحانیت مبارز، به تازگی در روش‌ها و اصول خود تجدیدنظر و با تغییر آیین‌نامه فعالیش را به صورت ملی آغاز کرده است و از اکثر گروه‌های اصولگرا و همسو و حزب ما برای شرکت در جلسات جامعه دعوت کرده است، لذا در جلسات‌شان شرکت می‌کنیم.

با توجه به سوابق جامعه روحانیت مبارز که همیشه فداکاری سرلوحه کارشان بوده و بر انتخابات افراد شایسته تاکید داشته‌اند، ما هم محوریت جامعه روحانیت مبارز را پذیرفتیم. البته فعالیت جدید جامعه روحانیت برای انتخاب افراد نیست، بلکه تلاش برای انسجام و وحدت و همدلی بیشتر بین جامعه بزرگ اصولگرایی است و در ادامه این هم‌اندیشی‌ها به شرطی که همه احزاب و گروه‌های اصولگرا، بدون قید و شرط محوریت جامعه را بپذیرند ما هم جلسات را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد.

موضع شما درباره سازوکار شورای وحدت چیست؟
نظر شخصی من این است که شورای وحدت ادامه گروه ناموفق جمنا است و سیاست‌های آنان ادامه همان سیاست‌های شکست خورده توهم و احساس محوریت اصولگرایان در گذشته است، در صورتی که اگر خوب فکر کنند، متوجه می‌شوند که این محوریت‌ را کسی جز گروه معدودی قبول ندارد و به دلیل همین مسئله، با ابزارهای دیگری قصد دارند به انتخابات ورود پیدا کنند.

منظورتان از این ابزارها چیست؟
چند دوره‌ای است که باندهای متصل به قدرت و ثروت نقش‌شان پررنگ‌تر از احزابی است که دستشان به جایی نمی‌رسد. اما غافل از اینکه احزابی داریم که هم افراد صادق و شایسته دارند و هم در گذشته عملکرد خوبی را از خودشان نشان داده‌اند، اما چون وصل به باندهای قدرت و ثروت نیستند، اثرگذاری‌شان کمرنگ شده است.

شما اشاره کردید که شورای وحدت ادامه جمنا است، اما الان به نظر می‌رسد که خود جمنایی‌ها هم کار انتخاباتی خودشان را جدای از شورای وحدت دنبال می‌کنند.

پشت‌پرده شورای وحدت که شاید ۵ نفر هم بیشتر نباشند کاملا با اعضاء تکراری جمنا یکی است.

آقای محصولی از اعضای جبهه پایداری اخیرا گفته‌ بودند که ما در انتخابات مجلس دهم بازی‌ بهم زن نبودیم و سکوت کردیم و اگر لیست خودمان را می‌دادیم رای می‌آوردیم... اینکه می‌گویند بازی را بهم نزدند راست می‌گویند، اما اینکه می‌گویند اگر لیست جدا می‌دادند رای می‌آوردند این توهمی بیش نیست.

آقای مصباحی‌مقدم گفته بودند که آقای زریبافان در جلسات جامعه روحانیت از طیف آقای احمدی‌نژاد شرکت می‌کنند. در انتخابات گذشته هم گفته می‌شد که آقای تمدن از طیف آقای احمدی‌نژاد شرکت می‌کرد. این احتمال وجود دارد که طیف آقای احمدی‌نژاد هم بخواهد وارد انتخابات شود؟ در این صورت واکنش طیف‌های اصولگرایی چه خواهد بود؟
در مورد آقای زریبافان فکر نمی‌کنم از طرف اقای احمدی نژاد باشد چون آقای احمدی‌نژاد از ابتدا امیدی به دوستان خود در جبهه اصولگرایی نداشتند و اکثراً در تصمیم‌گیری‌ها به اختلاف می‌خوردند، لذا اکثراً به بصورت مستقل فعالیت داشته‌اند و در آینده هم براساس نظرسنجی‌های صورت پذیرفته که در جامعه شایع است و با توجه به جایگاه ویژه‌ای که در میان محرومین دارند، حتماً بصورت مسقل فعالیت‌شان را ادامه خواهند داد.

چندی پیش خبری هم درباره دیدار آقای قالیباف با آقای احمدی‌نژاد منتشر شد، آیا این دو نفر امکان دارد با هم ائتلاف کنند؟
پیش‌بینی می‌شود چنانچه بین آقای احمدی‌نژاد و آقای  قالیباف وحدت و همدلی صورت پذیرد، یک جریان سوم اثرگذار و فراگیر در سطح کشور به وقوع خواهد پیوست.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.