گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 324214

افزایش تعداد چک‌ برگشتی در تیرماه

براساس آخرین آمار بانک مرکزی تعداد چک‌های برگشتی در تیرماه سال جاری به ۷۱۷ هزار فقره رسید که نسبت به ماه قبل از آن رشد ۱۶.۲ درصدی داشته است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از میزان،  براساس آخرین آمار منتشره از سوی بانک مرکزی تعداد چک‌های مبادله شده در تیر ماه سال جاری به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره رسید که ارزشی بالغ بر ١٠٠٦ هزار میلیارد ریال داشته است.

اخبار اقتصادی- بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد و مبلغ چک‌های مبادله شده نسبت به ماه قبل به ترتیب ۱۸.۵ درصد و ۱۹.۵ درصد اُفت داشته است.

براساس این گزارش در تیر ماه ۱۳۹۸، ۵۱.۹درصد از چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده که به ترتیب با ۳۴.۳ درصد، ۱۰ درصد و ۷.۶ درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها به خود اختصاص داده اند.

در این میان ۶۵.۵ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۲.۲ درصد)، اصفهان (۷.۳ درصد) و خراسان رضوی (۶ درصد) مبادله گردیده است.

براساس آمار بانک مرکزی در ماه مورد بررسی در کل کشور ٧ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٨٩٤ هزار میلیارد ریال وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۸.۷ درصد و ۱۹.۵ درصد افزایش داشته است.

گفتنی است در کل کشور ۹۰.۷ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۸۸.۹ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد.

همچنین در ماه مورد گزارش در بین سایر استان‌های کشور بیش‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های گیلان (۹۳.۱ درصد)، البرز (۹۲.۲ درصد) و یزد (۹۱.۸ درصد) اختصاص یافته است و اسـتان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۸۴.۹ درصد)، کرمان (۸۶.۷ درصد) و کردستان (۸۶.۸ درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

تعداد ۷۱۷ هزار فقره چک برگشت خورد
بر اساس این گزارش در تیر ماه سال جاری در کل کشور بالغ بر ٧١٧ هزار فقره چک به ارزشی حدود ١١٢ هزار میلیارد ریال برگشت داده شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۱۶.۳ درصد و از نظر مبلغ ۱۹.۲ درصد افزایش داشته است.

لازم به ذکر است که در استان تهران حدود ٢٢٣ هزار فقره چک به ارزشی حدود ٥٦ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد.

گفتنی است در کل کشور ۹.۳ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۱.۱ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری