گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 324286

نامه تشکل‌های دانشجویی خطاب به استاندار سیستان وبلوچستان

۲۴ دفتر تشکل دانشجویی سیستان و بلوچستان در نامه‌ای خطاب به دادستان این استان خواستار حضور وی در سیستان و ورود جدی به مشکلات و مطالبات مردم شدند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ۲۴ دفتر تشکل دانشجویی سیستان و بلوچستان در نامه‌ای خطاب به احمد علی موهبتی دادستان این استان خواستار حضور  وی  در سیستان و ورود جدی به مشکلات و مطالبات مردم و پاسخگویی به جنبش دانشجویی شد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

استاندار استان سیستان و بلوچستان آقای احمد علی موهبتی

" من عقیده ام این است که مسئولان باید بروند با دانشجو‌ها جلسه بگذارند و حرف‌های گفتنی دانشجو‌ها را بشنوند. هیچ چیزی جای این گفتگوی چهره به چهره را نمی‌گیرد. " مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

ضمن عرض تبریک دهه امامت و ولایت، همانگونه که مستحضرید حال و روز مردم منطقه سیستان این روز‌ها با خاک و بی آبی گره خورده است؛ از بی آبی ۶ ماهه در برخی مناطق و مسمومیت عده‌ی زیادی از مردم به دلیل تغییر مزه آب تا مدفون شدن خانه‌های روستایان ستم دیده زیر ماسه‌های روان.

مشکلات این روز‌های مردم سیستان به قدری سخت است که خواسته آن‌ها امکان نفس کشیدن و نوشیدن آب است که با بی توجهی مسئولین شرایط اولیه زندگی هم از آنان دریغ شده است.

با تغییر مزه آب و وجود گرد و خاک در منطفه صد‌ها نفر از مردم مظلوم سیستان در بیمارستان‌ها یا به دلیل مسمومیت با آب یا به دلایل تنفسی و چشمی ناشی از وجود ریزگرد‌های چند برابر حد مجاز بستری شده اند.

شما به عنوان استاندار استان نه تنها به خود زحمت حضور در سیستان را نداده اید که حتی از مرکز استان و از اتاق خود اظهار نظر و همدردی نکرده اید و به مطالبات مکرر دانشجویان هم پاسخی نداده اید در نظام جمهور اسلامی مدیر واقعی کسی است که در لحضات سخت در کنار مردم باشد و پا به پای مردم با مشکلات مواجه شده و جهت رفع آن مشکلات اقدام جهادی نماید.

شاید اگر مردم ولایتمدار و قانع سیستان هم همانند دیگر نقاط زبان به اعتراض گسترده می‌گشودند و دست به تجمعات می‌زدند صدایشان به گوش مسؤلین می‌رسید واکنون اوضاع بهتری داشتند، اما صبوری و دلسوزی برای نظام صدایشان را در سینه حبس کرده است.

آیا نباید ستاد مدیریت بحران به اتفاق مسؤلین استانی و حداقل یک نفر از اعضای هیئت دولت یکبار در یکی از مناطق بحران زده تشکیل می‌شد تا حداقل به طور نمادین مردم احساس می‌کردند که مسؤلان آن‌ها را ازیاد نبرده اند.

در پایان امیدواریم هرچه سریع‌تر مشکلات با مدیریت جهادی رفع شود و شاهد حضور شما در سیستان و تشکیل جلسه مدیریت بحران باشیم که در صورت عدم توجه کافی به این مشکلات و تضعیع حق مردم، جنبش دانشجویی مطالبات خود را نه از طریق نامه بلکه مطابق بند ۲۷ قانون اساسی مقابل استانداری سیستان و بلوچستان انجام خواهد داد.

بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مجمع جوانان مومن انقلابی دانشگاه سیستان و بلوچستان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زایل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد چابهار
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس رسالت
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید مطهری
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید باهنر
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید حیدری خباز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد خاش
بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشکده صنعت و معدن خاش
بسیج دانشجویی دانشکده سلامت خاش
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خاش
مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.