گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 324762

ایجاد شبکه پژوهش بین رشته ای حوزه سلامت توسط سه دانشگاه اصفهانی

تفاهم نامه همکاری علمی رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، اصفهان و صنعتی اصفهان در خصوص ایجاد شبکه پژوهش های بین رشته ای در حوزه سلامت، امضا شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، این تفاهم نامه همکاری علمی در خصوص ایجاد شبکه پژوهش های بین رشته ای در حوزه سلامت، صبح روز چهارشنبه ۳۰ مردادماه، در ساختمان آفرینش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نهایی و امضا شد.

دکتر طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره گسترش پژوهش های بین رشته ای در حوزه سلامت گفت: پژوهش های حوزه سلامت نیازمند حضور و بهره گیری از علم رشته های مختلف شامل علوم پزشکی، علوم انسانی، هنر، علوم اجتماعی، فنی مهندسی و علوم پایه محض است.

چنگیز ادامه داد: با توجه به اینکه دانشکده های مرتبط با این رشته ها در دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان وجود دارد، این زمینه فراهم شد تا بتوانیم بصورت سازمان یافته و تسهیل شده پژوهش های بین رشته ای را با سرعت و جهت گیری مناسب تر از آنچه تاکنون بوده ادامه دهیم و حمایت رؤسای هر سه دانشگاه از مشارکت اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان شان را برای پژوهش های بین رشته ای حوزه سلامت، بهتر داشته باشیم.

وی با اشاره به وسیع بودن پژوهش های حوزه سلامت گفت: از پژوهش های بالینی گرفته تا پژوهش هایی که منجر به فناوری می شود و همچنین پژوهش های اجتماعی سلامت که نیازمند مشارکت همکاران از رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی است تا پژوهش هایی که نیازمند مشارکت حتی در زمینه هنر است، در گستره پژوهش های حوزه سلامت قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز امیدواری کرد: با شکل گیری این همکاری و مشارکت وهمچنین عملیاتی شدن آیین نامه این توافق، به مرور شاهد مشارکت همکاران از سایر دانشگاه ها نیز باشیم.

شبکه پژوهش های بین رشته ای در حوزه سلامت اصفهان یک مرکز مجازی بر پایه مجموعه ای از ساز و کارها، قوانین تسهیل گر و حمایت های ویژه برای محققین اصلی دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، اصفهان و صنعتی اصفهان است که به منظور کمک به توسعه فعالیت های بین رشته ای در حوزه سلامت، با موضوعات مشخص و هدفمند فعالیت می کند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری