گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 326276

دومینوی حذف اساتید انقلابی

مسئول بسیج دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه با اشاره به برخورد با اساتید انقلابی این دانشکده گفت: مسئولان دانشگاه اگر قرار است استادی را اخراج کنند بگویند به چه دلیلی می خواهند این کار را انجام دهند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، امیرحسین طیبی‌فرد مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی  درباره نامه جمعی از دانشجویان این دانشکده پیرامون برخورد با اساتید انقلابی گفت: دانشگاه علامه طباطبایی از جایگاه ویژه ای در کشور برخوردار است و نخبه‌های رسانه های کشور نیز در دانشکده علوم ارتباطات این دانشگاه پرورش پیدا می‌کنند و از آنجایی که این افراد می توانند فضای رسانه ای کشور را تحت تاثیر قرار دهند، این دانشکده برای جریانات سیاسی کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: به همین دلیل از بیرون از دانشگاه فشارهای زیادی آورده می‌شود که برخی استاد جذب هیات علمی دانشکده شوند تا در سال های آینده تاثیر خود را بر روی دانشجویان بگذارند، به طور مثال در سال های گذشته استادی را داشتیم که از دانشگاه دیگری به دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه آمد و در حالی که رشته‌اش هم مرتبط نبود توانسته بود با ارتباط گیری با دانشجویان دانشکده که اکثریت آنها انقلابی و حزب اللهی هستند، تاثیراتی را روی برخی دانشجویان بگذارد.

این فعال دانشجویی با اشاره به برخی فشارها به اساتید انقلابی خاطرنشان کرد: متاسفانه خیلی نرم چنین کارهایی را انجام می دهند. از طرفی به اساتید مدعو انقلابی هم اجازه تدریس نمی دهند. درباره اینکه هیئت علمی در دانشکده چگونه جذب می شود هم مسائل مطرح است، به طور مثال استادی که بعد از سال ۸۸ اخراج شده بود و دانشگاه تهران هم آن را نپذیرفته بود را وارد دانشکده کردند این در حالی است که رشته وی هم مرتبط با دانشکده نبود.

طیبی‌فرد اضافه کرد: گاهی انتقاد می شود که رئیس قبلی دانشکده علامه برخی از اساتید و دانشجویان را اخراج کرده است حال اگر رئیس قبلی دانشگاه چنین کاری کرده و دلیل آن را هم بیان کرده است اینها خودشان خیلی زیرکانه چنین کاری را انجام می‌دهند و کاری می کنند که خود استاد مجبور شود کارش را رها کند.

وی افزود: چه اتفاقی رخ می‌دهد که به این نتیجه می رسند یک عضو هیئت علمی با بیست تا ۳۰ سال سابقه را اخراج کند، مسلما این یک ماجرای برنامه‌ریزی شده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه یادآور شد: اینکه جمعی از دانشجویان نامه می‌نویسند و نسبت به برخورد با اساتید انقلابی انتقاد می کنند نشان دهنده دغدغه آنهاست و اگر واقعاً دانشجو برای مسئولان دانشگاه اهمیت دارد باید به حرف آنها چه می گویند اساتید انقلابی نباید اخراج شوند، توجه کنند.

طیبی فرد در خاتمه گفت: خواسته ما این است که مسئولان دانشگاه دلیل فشار به اساتید انقلابی را مطرح کنند و اگر قرار است استادی را هم اخراج کنند بگویند به چه دلیلی می خواهند این کار را انجام دهند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.