گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 327124

برای دانش آموختگان خارج؛

کلید نهایی آزمون‌های ارتقا و ارزشیابی داروسازی اعلام شد

کلید نهایی آزمون های ارتقاء و ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور منتشر شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، هفدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور و ششمین دوره آزمون ارتقای دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی خارج از کشور به دکتری عمومی داروسازی پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸ برگزار شد.

آزمون ارزشیابی به منظور ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور و آزمون ارتقای بر اساس مصوبه پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی ۲۵ خرداد ۹۲ برای دانش آموختگانی که قبل از آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده و مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد آنها مورد ارزشیابی و تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است، برگزار شده است.

کلید نهایی آزمون ارتقاء دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور و آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است.

در تشریح کلید آمده است: در آنالیز آزمون تعداد  ۱۳ سوال (سوالات) ۱۱۵ ،۷۸ ،۷۴ ،۶۹ ،۶۵ ،۶۳ ،۵۲ ،۵۱ ،۴۰ ،۳۹ ،۳۱ در سطح دشواری «سخت» تشخیص داده شد، که این سوالات حذف و نمره آنها به تمام داوطلبان ارفاق شده است.

همچنین سوالات ۷۴، ۷۷، ۸۶، ۱۱۶، ۱۲۷ و ۱۴۹ حذف شدند. در سوالات ۶۵ و ۱۰۰ هر دو گزینه الف و ج صحیح است و در سوال ۱۱۲ هر دو گزینه ب و د صحیح است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.